VIDEO/ De Paul nderon Simeonen, Atl. Madrid fiton 1-0 kundër Celta Vigos dhe 'blindon' zonën Champions

VIDEO/ De Paul nderon Simeonen, Atl. Madrid fiton 1-0 kundër Celta Vigos dhe 'blindon' zonën Champions

Festa e Atletico Madrid

Në "Metropolitano" Atletico Madrid fitoi 1-0 kundër Celta Vigos. Ndeshja për djemtë e Diego Simeones nuk ishte e lehtë, me golin e tri pikëve që u shënua nga Rodrigo de Paul në minutën e 84-t. Pas javës së 35-të Atletico mban vendin e katërt me 70 pikë, tetë më shumë se Bilbao. Ndërkohë Celta pozicionohet e 17-ta dhe për momentin shpëton sezonin.


Lajmi kryesor:

GOLAT/ Atletico Madrid tri pikë për Championsin, Cadiz shpreson për mbijetesën! Valencia 0-0 Rayo Vallecanon


S.DH/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Këshilli i BE-së u heq vizat serbëve të Kosovës me pasaporta të Serbisë

Këshilli i BE-së u heq vizat serbëve të Kosovës me pasaporta të Serbisë