GOLAT/ Bayern Munich 'tërmet' me 6 gola, Frankfurt dhe Berlin bëjnë detyrën në Bundesligë! Dortmund ndjek bavarezët

GOLAT/ Bayern Munich 'tërmet' me 6 gola, Frankfurt dhe Berlin bëjnë detyrën në Bundesligë! Dortmund ndjek bavarezët

Festa e Kimmich

Bundesliga gjermane e futbollit është në javën e 32-të. Bayern Munich fitoi 6-0 me Schalke, duke siguruar kreun e renditjes. Dueli u hap në minutën e 21 me Muller, ndërsa Kimmich në të 29 minutë dërgoi shifrat në 2-0. Në pjesën e dytë ishte Gnabry që me dopietë në të 50' dhe 65' dërgoi shifrat në 4-0. Më pas Tel dhe Mazraou shënuan për 6-0. Schalke mbetet me 30 pikë në vendin e 16-të.

Në ndeshjet e tjera, Bochum fitoi 3-2 me Augsburgun, teksa Frankfurt fitoi 3-0 me Mainz. Union Berlin fitoi 4-2 me Freiburgun, ndërsa Wolfsburg mundi 2-1 Hoffenheim. Në 18:30 Dortmund mundi 5-2 Gladbach.

Bundesliga - java 32:

Bayern Munich 6-0 Schalke

Bochum 3-2 Augsburg

Eintracht Frankfurt 3-0 Mainz

Union Berlin 4-2 Freiburg

Wolfsburg 2-1 Hoffenheim

18:30 Dortmund 5-2 MGladbach

Renditja:

Golat:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Sulmi me armë zjarri në Rotterdam, viktimat janë dy gra, një 14-vjeçare e plagosur

Sulmi me armë zjarri në Rotterdam, viktimat janë dy gra, një 14-vjeçare e plagosur