GOLAT/ Ditë surprizash në Premier League, Wolves 'kafshon' Tottenham! Bie edhe Newcastle, fitojnë Man. United e Everton

GOLAT/ Ditë surprizash në Premier League, Wolves 'kafshon' Tottenham! Bie edhe Newcastle, fitojnë Man. United e Everton

Fitorja e Wolves kundër Tottenham

Premier League e futbollit në Angli zhvilloi këtë të shtunë pesë nga ndeshjet e javës së 12-të. Surpriza në Angli, me Tottenham që humbën për herë të dytë radhazi 2-1 me Wolves. Humbje edhe për Newcastle, teksa Arsenali mundi 3-1 Burnley dhe Manchester United fitoi 1-0 me Luton. Tri pikë edhe për Everton që fitoi 2-3 kundër Crystal Palace.

Në "Emirates", Arsenali u imponua dhe fitoi 3-1 kundër Burnleyt, duke gëzuar tifozët në javën e 12-të në Premier League. Djemtë e Artetas kaluan në avantazh në fundin e pjesës së parë, me Trossard që shënoi në minutën e 45+1 për t'i dërguar të tijtë në dhomat e zhveshjes në avantazhin e një goli. Pjesa e dytë do niste me barazimin e miqve me Brounhill, ndërsa Saliba dhe Zinchenko do i jepnin tri pikë "Topçinjve", për ta dërguar në vendin e dytë me 27 pikë, aq sa ka edhe City kryesues. Burnley me vetëm katër pikë mban vendin e parafundit.

Manchester United fitoi 1-0 kundër Luton në Premier League. Për "Djajtë e kuq" vendimtar ishte Lindelof në minutën e 59-të, duke i dhënë suksesin të tijve në ndeshjen e javës së 12-të. Përballja nuk ishte e lehtë për djemtë e ten Haag, që me këtë sukses shkojnë në kuotën e 21 pikëve për vendin e gjashtë. Luton me gjashtë pikë mban vendin e 18-të.

Premier League - java 12-të, e shtunë:

Wolves 2-1 Tottenham (Sarabia 90+1', Lemina 90+7' / Johnson 3')

Arsenal 3-1 Burnley (Trossard 45+1', Saliba 57', Zinchenko 74' / Brounhill 54')

Crystal Palace 2-3 Everton (Eze 5', Edouardo 73' / Mykolenko 1', Doucare 49', Gueye 86')

Manchester United 1-0 Luton (Lindelof 59')

Bournemouth 2-0 Newcastle (Solanke 60', 73')

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:43
VIDEO/ Arsenali mund 3-1 Burnleyn dhe kërcënon Manchester Cityn


Në "Emirates", Arsenali u imponua dhe fitoi 3-1 kundër Burnleyt, duke gëzuar tifozët në javën e 12-të në Premier League. Djemtë e Artetas kaluan në avantazh në fundin e pjesës së parë, me Trossard që shënoi në minutën e 45+1 për t'i dërguar të tijtë në dhomat e zhveshjes në avantazhin e një goli. Pjesa e dytë do niste me barazimin e miqve me Brounhill, ndërsa Saliba dhe Zinchenko do i jepnin tri pikë "Topçinjve", për ta dërguar në vendin e dytë me 27 pikë aq sa ka edhe City kryesues. Burnley me vetëm katër pikë mban vendin e parafundit.

Ora 22:41
Fitorja e dytë në pak ditë, Man. United i falet Lindelof kundër Luton (VIDEO)


Manchester United fitoi 1-0 kundër Luton në Premier League. Për "Djajtë e kuq" vendimtar ishte Lindelof në minutën e 59-të, duke i dhënë suksesin të tijve në ndeshjen e javës së 12-të. Përballja nuk ishte e lehtë për djemtë e ten Haag, që me këtë sukses shkojnë në kuotën e 21 pikëve për vendin e gjashtë. Luton me gjashtë pikë mban vendin e 18-të.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

U shkarkua se nuk justifikoi të ardhurat për blerjen e një trualli, KPA rikthen në detyrë prokuroren Daniela Sulaj

U shkarkua se nuk justifikoi të ardhurat për blerjen e një trualli, KPA rikthen në detyrë prokuroren Daniela Sulaj