GOLAT/ Frattesi spektakolar, Interi fiton me përmbysje kundër PSG-së! Protagonist edhe Asllani

Inter 2-1 PSG

JAPONI - Interi fitoi 2-1 me përmbysje kundër PSG-së, në një test miqësor të zhvilluar në stadiumin kombëtar të Tokyos në Japoni. Në turneun veror që skuadrat po zhvillojnë në Azi, zikaltërit fituan me gola nga stoli, teksa përmbysën perlën e Vitinhas nga afro 25 metra.

Pjesa e parë ishte pa histori, me skuadrat që i lanë gjithçka 45 minutave të dyta. Do duhej e 63 minutë që Vitinha me një goditje të bukur të mposhtet Stankovicin në portë, kjo pas asistit të Soler.

Fill pas golit, Inzaghi hodhi në fushë edhe Asllanin, me lojtarin e Kombëtares që ishte protagonist te goli i barazimit. Në të 81 minutë, Kristjani nxori një top nga mesi i fushës për të Cuadrado, me aksionin që solli golin.

Pasimi final i Frattesit gjeti Espositon të lirë, me të djathtën e sulmuesit që përfundoi në rrjetën e Donnarummës. Ende pa u zbehur festa e golit të parë, në të 83 minutë Interi gjeti golin e dytë dhe të përmbysjes me Sensin, sërish me asistin e Frattesit.

Kështu, Interi ia del të fitojë kundër PSG-së, me trajnerët Inzaghi dhe Lusi Enrique që po shohin formën e lojtarëve në pritje për nisjen e kampionateve respektive në Serie A dhe Ligue I.

1 maji, a respektohen të drejtat e punëtorëve në Shqipëri?

×

Sondazhi: Shumica e amerikanëve e shohin rrjetin TikTok si mjet ndikimi nga Kina