GOLAT/ Interi i falet një 'perle' të Brozovic, Lazio fiton dhe skuq Empolin në Serie A

GOLAT/ Interi i falet një 'perle' të Brozovic, Lazio fiton dhe skuq Empolin në Serie A

Festa e Laziospas golit të parë

Serie A e futbollit është në javën e 38-të ose të fundit. Në "Olimpikun" e Torinos, vendasit e Juric u mundën nga Interi falë një goli të bukur nga Brozovic. Në "Carlo Castellani", Lazio fitoi 0-2 në transfertë me Empolin. Në ndeshjen tjetër, Cremonese fitoi 2-0 me Salernitanën.

Në stadiumin "Olimpik", Torino u mund 0-1 nga Interi. Ndeshja ishte e luftuar dhe me grintë, duke pasur raste shënimi për të dyja skuadrat. Do duhej minuta e 37 që Brozovic të gjente golin me vlerën e tri pikëve për zikaltërit. Një asist e Lukakut bëri që kroati të shënonte nga distanca, duke i dhënë suksesin ekipit të Inzaghit. Megjithëse Torino në pjesën e dytë pati disa raste, Interi doli me tri pikë. Duket se zikaltërit janë në formë të mirë para finales së Champions League, e cila luhet në 10 qershor në Stamboll kundër Manchester City-t.

Në stadiumin "Carlo Castellani", Empoli  vendas u mund 0-2 nga Lazio. Për miqtë shënuan Romagnoli në të 48 minutë dhe Luis Alberto në 90+2. Me Champions League-n që ishte e siguruar, Lazio nuk dështoi në transfertë, duke mbyllur me tri pikë një sezon për t'u mbajtur mend. Lazio me 74 pikë e mbyll këtë sezon në vendin e dytë të Serie A.

Serie A - e diel:

18:30 Napoli - Sampdoria

21:00

Milan - Verona

Roma - Spezia

Atalanta - Monza

Lecce - Bologna

Udinese - Juventus

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 09:42
Lazio tregon forcën, 2 gola vendosin në 'Carlo Castellani' (VIDEO)

Në stadiumin "Carlo Castellani", Empoli  vendas u mund 0-2 nga Lazio. Për miqtë shënuan Romagnoli në të 48 minutë dhe Luis Alberto në 90+2. Me Champions League-n që ishte e siguruar, Lazio nuk dështoi në transfertë, duke mbyllur me tri pikë një sezon për t'u mbajtur mend. Lazio me 74 pikë e mbyll këtë sezon në vendin e dytë të Serie A.

 

Ora 09:41
VIDEO/ Prova gjenerale para finales Champions, Interit i mjafton një gol në transfertë

Në stadiumin "Olimpik", Torino u mund 0-1 nga Interi. Ndeshja ishte e luftuar dhe me grintë, duke pasur raste shënimi për të dyja skuadrat. Do duhej minuta e 37 që Brozovic të gjente golin me vlerën e tri pikëve për zikaltërit. Një asist e Lukakut bëri që kroati të shënonte nga distanca, duke i dhënë suksesin ekipit të Inzaghit. Megjithëse Torino në pjesën e dytë pati disa raste, Interi doli me tri pikë. Duket se zikaltërit janë në formë të mirë para finales së Champions League, e cila luhet në 10 qershor në Stamboll kundër Manchester City-t.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush do të fitojë zgjedhjet në bashkinë e Kukësit?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas

FOTO/ Një vatër e re zjarri shfaqet në afërsi të fabrikës 'Deutsch Color' në Maminas