GOLAT/ Kukësi përmbys Teutën në Kupë, durrsakët kalojnë më tej

Festa e Teutës pas golit

Kukësi fitoi 2-1 me Teutën në fazën çerekfinale për ndeshjen e kthimit në Kupën e Shqipërisë. Edhe pse verilindorët fituan në shtëpi, në fazën e radhës gjysmëfinale kalon Teuta, kjo pasi durrsakët e Edi Martinit fituan 2-0 në ndeshjen e parë në "Niko Dovana". Sfida e sotme u hap nga "Djemtë e Detit" në të 32 minutë me Ildi Grudën. Në fraksionin e dytë të lojës, Ardhe Rashiti në minutën e 58-të dhe Gjelbrim Taipi në shtesë (90+2 penallti) bënë që Kukësi të fitonte por pa kaluar më tej. Teuta tanimë pret shortin për të mësuar kundërshtarin në gjysmëfinalen e Kupës së Shqipërisë.

Kupa e Shqipërisë/ Tirana gjysmëfinaliste me një barazim! Kukësi 'përmbys' Teutën, por durrsakët kalojnë te katër skuadrat më të mira (VIDEO)