GOLAT/ Lazio 'likuidon' Salernitanën, e mposht 4-1 dhe ëndërron Evropën

GOLAT/ Lazio 'likuidon' Salernitanën, e mposht 4-1 dhe ëndërron Evropën

Festa e Lazios

Java e 32-të e Serisë A të futbollit në Itali nisi me fitoren 4-1 të Lazios kundër Salernitanës në "Olimpico". Djemtë e Igor Tudor vendosën diktatin qysh në fillimin e lojës, duke shënuar me Felipe Anderson në të 7 minutë dhe Vecino në minutën e 14-të.

Miqtë nga Salerno s'u dorëzuan dhe shkurtuan me Tchaouna në të 16 minutë, para se Felipe Anderson të gjente golin e tretë në pjesën e parë. Në fraksionin e dytë, pikërisht në të 58 minutë në fushë u fut edhe Elseid Hysaj. Duhej Isaksen në të 87 minutë që të "vuloste" ndeshjen në 4-1.

Lazio me 49 pikë merr vendin e shtatë, vetëm një pikë më pak se Atalanta që mban vendin e gjashtë (dy ndeshje më pak).

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A ka qenë Vettingu i gjyqtarëve e prokurorëve proces i besueshëm?×

Lajmi i fundit

Menaxhimi i integruar, bizneset kërkojnë riciklim të mbetjeve jo direkt asgjësim! Vendi riciklon vetëm 18% të totalit të mbetjeve urbane

Menaxhimi i integruar, bizneset kërkojnë riciklim të mbetjeve jo direkt asgjësim! Vendi riciklon vetëm 18% të totalit të mbetjeve urbane