GOLAT/ Man. City fiton me përmbysje, United s'njeh turp as në shtëpi! Liverpool dhe Newcastle bëjnë detyrën, Tottenham 'in-extremis'

GOLAT/ Man. City fiton me përmbysje, United s'njeh turp as në shtëpi! Liverpool dhe Newcastle bëjnë detyrën, Tottenham 'in-extremis'

Festa e Tottenham

Premier League në Angli është në javën e pestë. Këtë të shtunë u zhvilluan shtatë duele, teksa bie në sy humbja 1-3 e Manchester United në shtëpi kundër Brighton. Për miqtë shënuan Uelbeck, Gross dhe Joao Pedro, ndërsa golin e flamurit te United e shënoi Mejbri në të 73 minutë.

Nga ana tjetër, Manchester City fitoi 1-3 në udhëtim kundër Uest Ham. "Çekanët" nuk e mbajtë dot avantazhin, teksa zhbllokuan ndeshjen me Uard-Prouse në të 36 minutë. Në pjesën e dytë djemtë e Guardiolës përmbysën me Doku, Silva dhe Haaland.

Edhe Liverpool bëri detyrën në transfertë, duke fituar 1-3 kundër Uolves me përmbysje. "Ujqërit" shënuan me Hee-Chan, ndërsa të kuqtë kthyen rezultatin me Gakpo, Robertson dhe autogolin e Bueno. Fitore edhe për Newcastle, që iu fal golit të Wilson në të 64 minutë, për të fituar 1-0 kundër Brentford dhe marrë tri pikët.

Ndeshja më dramatike u luajt në Londër, aty ku Tottenham fitoi 2-1 kundër Sheffield United. Miqtë ishin në avantazh me golin e Hamer në të 73 minutë, para se Spurs të shënonte me Richarlison në të 90+8 dhe Kulusevski në 90+10 për përmbysjen e madhe. Fitore për Fulham 1-0 kundër Luton, teksa tri pikë edhe për Aston Villan që mundi 3-1 Crystal Palace.

Rezultatet:

Renditja:

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

“Dhuna me skenar nga klubi i Tiranës”, presidenti i Vllaznisë vajzave: Na goditi edhe mjeku i kryeqytetasve

“Dhuna me skenar nga klubi i Tiranës”, presidenti i Vllaznisë vajzave: Na goditi edhe mjeku i kryeqytetasve