GOLAT/ Manchester City makineri perfekte, Haaland një 'përbindësh'! Fiton Man. United, ndalen Fulham dhe Wolves

Premier League e futbollit është në javën e gjashtë. Këtë të shtunë gjithçka u hap në orën 16:00 me tre duele. Manchester City fitoi 2-0 kundër Nottingham, teksa Luton dhe Wolves barazuan 1-1. Barazim pa gola mes Palace dhe Fulham. Në 21:00 Manchester United fitoi 0-1 kundër Burnley.

Në "Etihad Stadium" Manchester City fitoi 2-0 kundër Nottingham Forest për javën e gjashtë në Premier League. Dueli u zgjidh shpejtë nga djemtë e Guardiolës. "Qytetarët" shënuan pas shtatë minutave lojë me Foden dhe në ë 14 minutë ishte Haaland që e dërgoi rezultatin në 2-0. Norvegjezi në gjashtë javë ka shënuar tetë gola, duke hedhur kandidaturën për Topin e Artë. Pas kësaj jave, City vijon kryesimin me 18 pikë. Forest ka grumbulluar shtatë pikë.

Burnley humbi 0-1 në shtëpi nga Manchester United, për javën e gjashtë në Premier League. Dueli u vendos nga goli i Bruno Fernandes në minutën e 45-të. Asisti i Evans u shfrytëzua bukur nga portugezi, që fluturimthi mposhti Trafford. Pas suksesit United me nëntë pikë mban vendin e tetë.

Premier League - java 6 - e shtunë:

16:00

Crystal Palace 0-0 Fulham

Luton 1-1 Wolves (Morris 65' / Neto 50')

Manchester City 2-0 Nottingham (Foden 7', Haaland 14')

18:30 Brentford 1-3 Everton

21:00 Burnley 0-1 Man. United (Bruno Fernandes 45')

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:59
VIDEO/ Perla e Bruno Fernandes, Man. United merr tri pikë në transfertë

Burnley humbi 0-1 në shtëpi nga Manchester United, për javën e gjashtë në Premier League. Dueli u vendos nga goli i Bruno Fernandes në minutën e 45-të. Asisti i Evans u shfrytëzua bukur nga portugezi, që fluturimthi mposhti Trafford. Pas suksesit United me nëntë pikë mban vendin e tetë.

Ora 18:11
VIDEO/ Manchester City bën detyrën për kreun, Foden dhe Haaland nderojnë 'Qytetarët'


Në "Etihad Stadium" Manchester City fitoi 2-0 kundër Nottingham Forest për javën e gjashtë në Premier League. Dueli u zgjidh shpejtë nga djemtë e Guardiolës. "Qytetarët" shënuan pas shtatë minutave lojë me Foden dhe në ë 14 minutë ishte Haaland që e dërgoi rezultatin në 2-0. Norvegjezi në gjashtë javë ka shënuar tetë gola, duke hedhur kandidaturën për Topin e Artë. Pas kësaj jave, City vijon kryesimin me 18 pikë. Forest ka grumbulluar shtatë pikë.

S.DH/E.H/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

‘Gërdeci’, dëshmon sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes: Procedurat u bënë në një kohë të shkurtër! S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve

‘Gërdeci’, dëshmon sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Mbrojtjes: Procedurat u bënë në një kohë të shkurtër! S'kishte bazë ligjore për demontim të fishekëve