GOLAT/ Mbappe shënon 2 herë në dy minuta, PSG 'vendos dorën' te titulli kampion

GOLAT/ Mbappe shënon 2 herë në dy minuta, PSG 'vendos dorën' te titulli kampion

Festa e Mbappe pas golit të parë

PSG fitoi 1-2 me Auxerre për javën e 36-të në Ligue I. Skuadra e Galtier iu fal golave të Mbappe në minutat 6 dhe 8. Në vetëm dy minuta, sulmuesi i PSG vendosi ndeshjen duke bërë që goli i Sinayoko te vendasit në minutën e 51 të shërbente sa për statistika.

Me 84 pikë dhe dy javë nga fundi i sezonit, PSG-së i mjafton një barazim në ndeshjen e radhës për të zyrtarizuar titullin kampion. Gjashtë pikë më shumë se Lensi i vendit të dytë, PSG ka dominuar këtë sezon në kampionatin francez.

Duket se tifozët nuk janë shumë të gëzuar për këtë sukses, duke dashur një dominim edhe në Europë. Kujtojmë se PSG u eliminua edhe këtë sezon nga Liga e Kampioneve, me drejtuesit që pritet të bëjnë ndryshime në verë, duke nisur nga largimi i Messit.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush ka mbajtur qëndrimin më të saktë rreth situatës në veri të Kosovës?×

Lajmi i fundit

Merret në pyetje edhe ortaku i Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç, dyshohet se pagoi për vrasjen e një inspektori

Merret në pyetje edhe ortaku i Radoiçiç, Zvonko Vesellinoviç, dyshohet se pagoi për vrasjen e një inspektori