GOLAT/ Trazira në kryeqytet, Roma fiton 1-0 ndaj Lazio në derbi! Milan tri pikë kundër Leçes, Inter siguron zonën Champions

Serie A e futbollit vijon këtë të shtunë me ndeshjet e javës së 31-të. Gjithçka nisi në "San Siro" me Milanin që fitoi 3-0 kundër Leçes. Në 18:00 vëmendja ishte në "Olimpico" për derbin Roma 1-0 Lazio. Përpara ndeshjes në rrugët e kryeqytetit të Italisë ka pasur përplasje mes ultrave, duke lënë edhe të plagosur një polic. Ndërkohë që Interi tanimë ka siguruar matematikisht zonën Champions League për sezonin e ri.

Në "San Siro", Milan fitoi 3-0 kundër Leçes dhe "blindon" kështu vendin e dytë në Serie A. Në 20 minutat e para kuqezinjtë e Piolit shënuan dy herë me Pulisic dhe Giroud, ndërsa goli i tretë u shënua nga Leao në të 57 minutë. Adli ishte deçiziv për kuqezinjtë me dy pasime finale. Te Leçe për 90 minuta luajti Ylber Ramadani, ndërsa Medon Berisha u fut në minutën e 78-të.

20 mars 2022, kjo ishte dita kur për herë të fundit Roma i shënonte Lazios në derbi. Këtë të shtunë skuadra e Daniele De Rossit fitoi 1-0 sfidën kundër rivalëve në "Olimpico" me golin e Mancinit në pjesën e parë. Pas katër ndeshjeve pa mundur t'i shënonin, tanimë Roma merr hak dhe siguron tri pikë që e ngjisin në kuotën e 55 pikëve për vendin e pestë. Përpara derbit në rrugët e kryeqytetit italian nuk munguan përleshjet mes ultrasve, teksa një oficer policie mbeti i lënduar.

Serie A, raundi 31:

E shtunë

15:00 Milan 3-0 Leçe

18:00 Roma 1-0 Lazio

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 19:56
Verdhekuqtë shënojnë pas katër dueleve, Roma mposht 1-0 Lazion në derbin e kryeqytetit! Përleshje mes tifozëve (VIDEO)


20 mars 2022, kjo ishte dita kur për herë të fundit Roma i shënonte Lazios në derbi. Këtë të shtunë skuadra e Daniele De Rossit fitoi 1-0 sfidën kundër rivalëve në "Olimpico" me golin e Mancinit në pjesën e parë. Pas katër ndeshjeve pa mundur t'i shënonin, tanimë Roma merr hak dhe siguron tri pikë që e ngjisin në kuotën e 55 pikëve për vendin e pestë. Përpara derbit në rrugët e kryeqytetit italian nuk munguan përleshjet mes ultrasve, teksa një oficer policie mbeti i lënduar.

VIDEO E GOLIT (KLIKO)

Ora 17:09
VIDEO/ Milan 'likuidon' 3-0 Leçen dhe 'blindon' vendin e dytë, Ramadani 90 minuta në fushë


Në "San Siro", Milan fitoi 3-0 kundër Leçes dhe "blindon" kështu vendin e dytë në Serie A. Në 20 minutat e para kuqezinjtë e Piolit shënuan dy herë me Pulisic dhe Giroud, ndërsa goli i tretë u shënua nga Leao në të 57 minutë. Adli ishte deçiziv për kuqezinjtë me dy pasime finale. Te Leçe për 90 minuta luajti Ylber Ramadani, ndërsa Medon Berisha u fut në minutën e 78-të.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Vdekja e minatorit në Martanesh, Meta: Sakrifikojnë për bukën e gojës sa humbin dhe jetën, PL mbështet propozimet e tyre

Vdekja e minatorit në Martanesh, Meta: Sakrifikojnë për bukën e gojës sa humbin dhe jetën, PL mbështet propozimet e tyre