Roma-Lazio/ Tifozët konfliktohen para ndeshjes, sekuestrohen thika, shkopa bejsbolli, çekiçë dhe sende të tjera (VIDEO)

Roma-Lazio/ Tifozët konfliktohen para ndeshjes, sekuestrohen thika, shkopa bejsbolli, çekiçë dhe sende të tjera (VIDEO)

Dhuna e tifozëve

Pritet të luhet sot në orën 18:00 derbi i kryeqytetit mes Romës dhe Lazios. Megjithatë tifozët e zjarrtë të dy tifozerive nuk kanë pritur dhe kanë filluar përleshjen që në orët e para të mëngjesit.

Siç raportohet nga mediat italiane, një grup tifozësh prej 200 lacialëve janë konfliktuar me një grup prej 150 romanistësh pranë stadiumit ‘Olimpico’, rreth orës 09:30 të mëngjesit të sotëm. Por ka qenë prania e policisë që ka parandaluar gjithçka.

Një 40-vjeçar tifoz i Romës është arrestuar nga policia italiane, ndërkohë u sekuestruan mjaft sende të rënda, shkopa bejsbolli, çekiçë, kokore, leva, thika etj. Tifozët hodhën bomba molotovë, ndërsa policia arriti të shpërndaj dy tifozeritë me gaz lotsjellës.

1712406491_sende.JPG

Në sfidën e ‘Olimpicos’ bëhet me dije se do të jenë të pranishëm edhe oficerë policie të veshur si civilë, për të parandaluar koret anti-semite dhe për të evidentuar personat problematikë.

 

G.K/S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet miratuar rezoluta anti-korrupsion e propozuar nga PS?×

Lajmi i fundit

Veshjet e rralla të traditës korçare në një ekspozitë! Arizania: Materialet janë zhdukur, origjinaliteti i vështirë

Veshjet e rralla të traditës korçare në një ekspozitë! Arizania: Materialet janë zhdukur, origjinaliteti i vështirë