GOLAT/ Reali është 'Galaktik', mund me katër gola Osasunën dhe merr kreun! Vedat Muriqi jep asist

Real Madrid feston suksesin në 'Bernabeu'

La Liga e futbollit në Spanjë është në javën e nëntë. Në 14:00 këtë të shtunë gjithçka nisi me fitoren 0-1 të Gironës në transfertë kundër Cadiz. Në 16:15 Real Madridi fitoi në shtëpi 4-0 me Osasunën. Ndërkohë, Mallorca barazoi 1-1 me Valencian, teksa Vedat Muriqi asistoi.

Në "Santiago Bernabeu", për javën e nëntë në La Liga, Real Madridi nuk i diskutoi tri pikët, duke fituar 4-0 me Osasunën. Ndeshja u zhbllokua pas vetëm nëntë minutave lojë nga Bellingham, pas pasimit të Carvajal. Sërish Bellingham në minutën e 54 do shënonte golin e dytë dhe të qetësisë. Më pas Vinicius dhe Joselu shënuan për 4-0. Me këtë triumf, "Galaktikët" e Ancelottit marrin kreun e klasifikimit me 24 pikë, dy më shumë se Girona e vendit të dytë.

Në Palma de Mallorca, vendasit e Mallorcas barazuan 1-1 me Valencian. Në këtë sfidë për Mallorcan asistoi Vedat Muriqi, që pasoi për Rodriguez në minutën e pestë, për të gjetur epërsinë. Duhej Lopez në fundin e pjesës së parë për të vendosur ekuilbrat. Vedat Muriqi ishte ndër më të mirët në fushë për të tijtë. Mallorca me tetë pikë renditet e 13-ta, ndërsa Valencia me 11 pikë mban pozitën e nëntë.

La Liga - java 9-të:

14:00 Cadiz 0-1 Girona

16:15 Real Madrid 4-0 Osasuna

18:30 Mallorca 1-1 Valencia

21:00 Sevilla 2-2 Rayo Vallecano

Ora 18:59
VIDEO/ Bellingham është lideri i ri i Real Madridit, 4 gola për kreun e La Liga-s

A besoni se do realizohet vota e diasporës për zgjedhjet e ardhshme?

×

‘Reporterët Pa Kufij’: Liria e shtypit kërcënohet nga politika! Shqipëria bie me 3 vende, Kosova me 19-të