GOLAT/ Tottenham në rënie të lirë, Chelsea e mund 2-0 në derbi! Spurs tre ndeshje pa pikë në Premier League

GOLAT/ Tottenham në rënie të lirë, Chelsea e mund 2-0 në derbi! Spurs tre ndeshje pa pikë në Premier League

Festa e Chelsea

Chelsea fitoi 2-0 kundër Tottenham në derbin e Londrës, me sfidën që vlente për raundin e 26-të në Premier League dhe ishte e prapambetur. Spurs janë në rënie të lirë dhe kanë tre humbje radhazi në kampionat, teksa rrezikojnë Europa League katër javë nga fundi i sezonit.

Në "Stamford Bridge" ndeshje nisi mirë për djemtë e Pochettinos, me Chalobah që shënoi golin e parë në minutën e 24, kjo pas asistit të Gallagher. Megjithë zëvendësimet, Spurs nuk ia doli të barazonte dhe e pësoi sërish, këtë herë nga Jackson në minutën e 72.

Me 51 pikë, Chelsea mban vendin e tetë dhe është vetëm tri pikë larg zonës evropaine që mbahet nga Man. United, kur duhen katër javë nga fundi i sezonit.

Në anën tjetër Tottenham me 60 pikë ndodhet në pozitën e pestë dhe pas 34 javëve rrezikon që me formën aktuale të mbetet jashtë Evropës.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Gjeni pak kohë për ndjenjat...çfarë thonë yjet për ju sot

Gjeni pak kohë për ndjenjat...çfarë thonë yjet për ju sot