GOLAT/ Tripletë në Kupë, Tirana mund Teutën dhe 'prek' finalen e Kupës së Shqipërisë

Festa e Tiranës

Në "Elbasan Arena", Tirana fitoi 3-0 me Teutën në gjysmëfinalen e parë të Kupës së Shqipërisë. Bardheblutë ia dolën të shënonin tre gola, duke marrë një rezultat fantastik për të shpresuar finalen e Kupës. Përballja nisi mirë për Tiranën, teksa goli i parë u shënua nga Florent Hasani në minutën e 43 të ndeshjes. Sulmuesi iu vodh bukur mbrojtjes, duke mos dalë në pozicion jashtë loje. Edhe pjesa e dytë ishte nën diktatin e kryeqytetasve, teksa goli i dytë u shënua nga Lulaj në të 66 minutë. Lushkja vetëm gjashtë minuta më vonë dërgoi shifrat në 3-0, me Tiranën që shkon në ndeshjen e kthimit në 11 maj me një këmbë në finale.

Kupa e Shqipërisë/ Tirana 'likuidon' Teutën duke i shënuar 3 herë, Egnatia tremb Vllazninë! Hoxhaj shpëton shkodranët (GOLAT)

×

Serie A/ Formacionet e Juventus - Milan! Leçe barazon 1-1 ndaj Monzas, Lazio në mbrëmje