POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Grabitësi 'tullac' që u vra nga policia...ishte me flokë! Si ishte maskuar /FOTO Ekskluzive

Grabitësi që mbeti i vrarë nga policia gjatë shkëmbimit të zjarrit në tentativën për arrati, nuk ishte tullac, siç ai u pa në një foto që Report Tv siguroi ku ai shfaqej në një rrugë dytësore 2 kilometra larg pistës së avionit në aeroportin e Rinasit ku u grabitën rreth 10 milionë euro.  Report Tv mëson se grabitësi ishte jo vetëm i kamufluar me veshje komando, i pajisur me të gjitha mjetet, armë dha pranga, por edhe me paruke tullaci. Në një foto ekskluzive që Report Tv disponon është pikërisht parukja që grabitësi ka përdorur. Ai është pikasur nga kamerat e sigurisë edhe në pistën e avionit teksa grabit paratë në pjesën ku futen në barkun e avionit bagazhet.

Ngjitur me të është edhe një tjetër grabitës, që ndryshe nga tullaci me paruke, ai mban në kokë dhe me armën që ja drejton punonjësve të sigurisë në aeroport. Kjo ishte një taktikë e përdorur prej tij për t'i shpëtuar identifikimit dhe një "kamuflazh" për policinë, e cila do të vihej në kërkim të një tullaci. Por grabitja shkoi keq dhe ai humbi jetën, ndërsa bashkëpunëtorët e tjerë u larguan me thasët me para. Ndërkohë, nga përmasa e maskës, mendohet që grabitësi të ketë maskuar të gjithë fytyrën e tij. Policia tha se personi ende i paidentifikuar mund të jetë rreth 30 vjeç, ndërsa maska që ai ka vënë në gjithë fytyrën e tij e tregon një burrë rreth të 40-ave.

 


Lajmi kryesor:

Grabiten 10 milionë euro në 7 thasë në pistën e aeroportit të Rinasit, policia vret një nga autorët (VIDEO)


G.M./d.ba.
Komento