Grabitje si nëpër filma në aeroportin e Torontos, vidhen 20 milionë dollarë kanadezë dhe sende me vlerë

Grabitje si nëpër filma në aeroportin e Torontos, vidhen 20 milionë dollarë kanadezë dhe sende me vlerë

Foto ilustruese

TORNTO- Duket si skenar i filmave aksion, por një sasi e konsiderueshme parash prej 20 mln $ kanadez është grabitur në mënyrë spektakolare në aeroportin e Torontos. Ky aeroport përdoret shpesh për të transportuar arin e minuare në provincën e Ontarios.

Zyrtarët kanadezë thonë se më shumë se 20 milion dollarë kanadezë (15 milion dollarë, 12 milion £) ar dhe sende me vlerë janë grabitur ditën e hënë.

Policia dyshon se e gjithë skema e grabitësve ishte tek kontejneri i avionit që transportoheshin mallrat.

Inspektori i Policisë Rajonale të Peel, Stephen Duivesteyn tha se ekipi i tyre po heton "të gjitha rrugët" dhe e përshkroi incidentin e së hënës si të izoluar dhe të rrallë.

Grabitja ka arritur të shënohet si një ndër vjedhjet më të mëdha në historinë kanadeze. Në vitin 2011 dhe 2012 ku u vodhën sende me vlerë 18.7 milionë dollarë në një strukturë magazinimi.

 

G.MO/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Kaleshi Mersepe Gaxhi "afait: 21/04/2023 20:57

  Patjetër ktë grabitje e ka organizuar Sali Bajga me spiunin Ilir Metaj. Se do financoin fushatën elektorale si në stadium që ishte mbush plot e përplot me 100 mij demokrat.

  Përgjigju
 • Tifozi: 21/04/2023 17:49

  Talo Cela paska perfunduar ne Kanada?

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Safet Gjici çoi Kukësin në zgjedhje! Sot heshtje, nesër votohet

Safet Gjici çoi Kukësin në zgjedhje! Sot heshtje, nesër votohet