Greqi/ I hodhi acid në fytyrë ish-bashkëshortit, vëllai i 36-vjeçarit:  Ajo është xheloze ‘e sëmurë’! Babai i autores: Nuk mbaj anën e saj! Vajza ime po gënjen

Greqi/ I hodhi acid në fytyrë ish-bashkëshortit, vëllai i 36-vjeçarit:  Ajo është xheloze ‘e sëmurë’! Babai i autores: Nuk mbaj anën e saj! Vajza ime po gënjen

Autorja e sulmit me acid dhe 36-vjeçari

GREQI- I tronditur nga ngjarja, vëllai i 36-vjeçarit që u sulmua në fytyrë me acid nga ish-bashkëshortja, ka folur për mediat. Ai tregon se 38-vjeçarja ishte tepër xheloze për vëllain e tij, dhe se e mbante vazhdimisht në kontroll.

“Ditën e ngjarjes ajo e kishte ftuar të shkonin në një hotel në Kretë, dhe aty e ka sulmuar”, tregon ai.

Vëllai i 36-vjeçarit thotë po ashtu se autorja e sulmit ka pasur konflikte edhe me të, pasi e bënte fajtor për ndarjen nga bashkëshorti i saj.

Edhe babai i 38-vjeçares ka folur për mediat. Ai pretendon se vajza e tij gënjen për kërcënimet, duke theksuar se “nuk kishte arsye për t'u çuar në këtë akt”, ndërsa deklaroi se 36-vjeçari donte të divorcohej dhe se ai nuk e donte më atë.

“ Akti i saj nuk justifikohet dhe në asnjë mënyrë nuk e mbaj anën e saj”, ka deklaruar fillimisht babai i gruas, ndërsa në të njëjtën kohë ka treguar se ish bashkëshorti as nuk e kishte ngacmuar, nuk e kishte rrahur nuk e kishte kërcënuar, nuk i kishte bërë asgjë.

“Vajza ime po gënjen. Ai përpiqet të justifikojë marrëzinë e tij Ajo bëri një gabim të pajustifikueshëm”, tha babai saj, ndërsa theksoi se nuk do të mbante anën e vajzës së tij  dhe e vërteta nuk është sikurse 38-vjeçarja ka deklaruar. 

Kujtojmë se 38-vjeçarja ka deklaruar më herët se ish-bashkëshorti i saj pranoi të ndahej nga ajo me kushtin që të mos ketë burrë tjetër ose do e vriste.

Ajo ende është në kërkim nga policia. 38-vjeçarja akuzohet për tentativë vrasjeje dhe megjithëse. Orët e para të mëngjesit tha se do të dorëzohej, por hoqi dorë dhe tashmë ajo pretendon se jeta e saj është në rrezik.  Ndërkohë, ish-bashkëshorti i saj, të cili i i hodhi lëng kaustik (acid) rrezikon të humbasë syrin. 

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lidhjet ruse të Monika Kryemadhit, a duhet që drejtësia të nisë hetimet?×

Lajmi i fundit

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në

Akuzat se ka pakt të fshehur me Berishën, Gazment Bardhi: Me të nuk më lidh më as e shkuara! Intriga të vogla për të përçarë edhe më tej PD-në