Greqi/ Kapet teksa transportonte 40 kilogramë kanabis nga Shqipëria, arrestohet 47-vjeçari në Kozan

Greqi/ Kapet teksa transportonte 40 kilogramë kanabis nga Shqipëria, arrestohet 47-vjeçari në Kozan

Makina me të cilin 47-vjeçari po transportonte afro 40 kg kanabis

Një 47-vjeçar grek është kapur në flagrancë teksa transportonte me automjetin e tij 39 kilogramë e 560 gram kanabis të papërpunuar.

Greku u arrestua nga policia teksa transportonte drogën me automjetin tip “Mercedz Benz” në zonën e Kozanit dhe sipas mediave greke, këtë sasi kanabisi dyshohet se e ka marrë nga Shqipëria.

Arrestimi erdhi si pjesë e një përpjekjeje të vazhdueshme për të luftuar trafikun e paligjshëm të drogës nga autoritetet greke. Policia ka sekuestruar rreth 440 kg marijuanë që nga fillimi i vitit, një sasi që besohet se vinte nga Shqipëria.

 

47-vjeçarit iu gjetën dhe sekuestruan edhe 140 euro, 2 celularë dhe 2 karta SIM.

K.M/S.G/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Arkeologët spanjollë, turistët e veçantë të Amantias: Park i mrekullueshëm por mungon sinjalistika

Arkeologët spanjollë, turistët e veçantë të Amantias: Park i mrekullueshëm por mungon sinjalistika