Greqi, përleshje të dhunshme të
policisë me studentë protestues

Greqi, përleshje të dhunshme të<br />policisë me studentë protestues
Në Athinë një grup protestuesish të rinjsh kanë sulmuar policinë me shishe molotov në përfundim të një demonstrate të anarkistëve që kërkonin mbylljen e një burgu ku mbahen militantët.

Agjentët e policisë janë kundërpërgjigjur me gaz lotsjellës, pas djegies së disa makinave e thyerjes së xhamave të disa banesave që ndodheshin aty pranë.
Sheshi ku u zhvillua protesta mori pamjen e një fushë beteje me përleshje dhe sulme të dhunshme të protestuesve me forcat e shumta të policisë.


Redaksia Online
(o.b/ Shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    EURO 2024/ Fillojnë ndeshjet e fundit, a mendoni se Shqipëria kalon grupin?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria

Euro 2024/ Fullkrug nderon 'Panzerat' në limte, Gjermania barazon 1-1 me Zvicrën dhe del e para në Grupin A! Skoci 0-1 Hungari, trishtohet Shqipëria