POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Përleshje mes shqiptarëve dhe gjeorgjianëve në burgun e Athinës, një i vrarë dhe 7 të plagosur

Burgu Korydallos në Athinë

Një përleshje masive midis të burgosurve ka ndodhur pasditen e sotme në burgun e Koridalosit në Athinë, ku janë përfshirë edhe shqiptarë. Sipas raportimeve nga mediat greke nga kjo përleshje kanë mbetur 1 i vrarë dhe 7 të plagosur. I vdekuri është nga grupi me të cilin po përlesheshin shqiptarët.

Sipas informacioneve paraprake përleshja ka ndodhur midis një grupi të burgosurish shqiptarësh dhe një grupi të burgosurish me origjinë nga Gjeorgjia, Rusia dhe Armenia. Përleshja ka ndodhur në ambientet e spitalit psikiatrik të burgut të Koridalosit, por ende nuk dihen arsyet. 

a.k./d.ba.
Komento