Greqi/ Vrasja e 42-vjeçarit grek, publikohen pamjet e sherrit, dy shqiptarët e dyshuar e dhunuan për vdekje

Greqi/ Vrasja e 42-vjeçarit grek, publikohen pamjet e sherrit, dy shqiptarët e dyshuar e dhunuan për vdekje

Viktima dhe autorët e dyshuar

Mediat greke kanë publikuar pamjet, ku dy shqiptarë të dyshuar, rrahën për vdekje një 42-vjeçar grek, i cili ishte në një lokal nën shoqërinë e të dashurës së tij.

Ngjarja e rënda ka ndodhur disa ditë më parë në Rafina të Athinës, ndërsa në pamje duket momenti kur të rinjtë rrahin grekun, sapo ai del nga tualeti i lokalit.

Në pamjet e publikuara viktima shihet duke shtyrë të rinjtë me të cilët më pas përfshihet në një sherr.

Më pas ndërhyn pronari i lokalit për t'i ndarë, ndërsa për t'i dhënë fund episodit ndërhyn edhe punonjësja brenda lokalit.

Dy 24-vjeçarët që u arrestuan për vrasjen kanë dalë sot para hetuesve. Njëri prej tyre ka deklaruar se nuk kishte ndërmend që ta vriste, ndërsa autori i dytë është shprehur se ka “varësi ndaj alkoolit”.

M.Q./A.M./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Tregtonin medikamente mjekësore kontrabandë, arrestohen administratori dhe farmacistja në Tiranë

Tregtonin medikamente mjekësore kontrabandë, arrestohen administratori dhe farmacistja në Tiranë