Greqia legalizon bashkimin e homoseksualëve

Greqia përgatitet të ofrojë për herë të parë një kuadër ligjor për çiftet homoseksuale . Ky pakt për bashkimin e lirë është paraqitur dhe në vitin 2008 por u ndalua në mënyre eksplicite nga kisha. Ministria greke e Drejtësisë paraqiti në parlament një projektligj, i cili do të votohet më 22 dhjetor.

  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se qëndron mbrapa sulmit ndaj Top Channel?×

Lajmi i fundit

'Polonia asnjë rast, kanë portier të mirë', Cikalleshi: Kombëtarja ka hapur një kapitull të ri