Guterres të hënën në Turqi, takon presidentin Erdogan

Guterres të hënën në Turqi, takon presidentin Erdogan

Sekretari i Përgjithshëm i OKB-së Antonio Guterres do të udhëtojë të hënën në Turqi ku do të takohet me presidentin turk Recep Tayyip Erdogan. Në deklratën e OKB shkruhet se Turqia luan një rol të rëndësishëm ndërmjetësues në luftën Rusi-Ukrainë.

“Sekretari i Përgjithshëm do të vizitojë Ankaranë, Turqi, ku më 25 prill do të pritet nga presidenti Rexhep Tajip Erdogan”, shkruhet në deklaratën e  OKB.

Pas vizitës në Turqi, Guterres të martën do të shkojë në Moskë, ku do të takohet me presidentin rus Vladimir Putin dhe nëj ditë më pas do të shkojë në Kiev.


Lajmi kryesor:

60 ditë luftë/ Putin ka humbur interesin për t'i dhënë fund luftës! Blinken mbërrin në Kiev! Zelensky telefonatë me Erdogan: Turqia ofrohet si ndërmjetëse e negociatave!


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të miratohet ligji për amnistinë fiskale deri në 2 milionë euro?×

Lajmi i fundit

John

Përleshje e dy grupeve shqiptare në aeroportin e Perugias në Itali! 8 persona të arrestuar, momenti kur qëllohen me grushta e shkelma (VIDEO)