Habit banorja e Astirit: Me kanë dëmshpërblyer 130 milionë lekë, kjo qeveri tallet me ne (VIDEO)

Ka nisur ditën e sotme zhbllokimi i Unazës së Madhe, qe do t’i hapë udhë ndërtimit të rrugës e cila do t’i japë frymëmarrje gjithë qytetit te Tiranës.

Punonjësit e IKMT-së kanë filluar herët në mëngjes me shembjen e  ndërtimeve të ngritura pa leje dhe të kompensuar te zona e Astirit.

Por çudirat nuk kanë fund kur vjen puna të mania për para.

Edhe pasi ka marrë kompensimin sipas ligjit një banore, Lindita Protoduari shprehet sërish e pakënaqur dhe habit kur shprehet se është dëmshpërblyer me plot 130 milionë lekë të vjetra (mbi 100 mijë euro) nga qeveria për shtëpinë por sipas saj, shteti po tallet me këta banorë.

//Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni pro apo kundër anulimit të moratoriumit të gjuetisë premtuar nga Lulzim Basha?

Komento

Komente

 • Hasankarmadhi: 12/11/2019 23:30

  Kësaj i vjen inat pse morrì vetëm 130 milion lek dhe nuk i dhan edhe një Rock plastike me bateri që të kënaqej mire dhe te kuptonte që. 130 milion janë shumë për mutër që kanë grabitur pronat e të tjerve.

  Përgjigju
 • Vlora: 12/11/2019 23:24

  O legene dhe ta kishe shpine ne piaca duomuo te milanos nuk do kushtone aq. Por juve mire na i beni. Na ozurponi pronat na merni dhe leket,(taksat tona)

  Përgjigju
 • Pronar pa prona: 12/11/2019 21:16

  Une e kam pronen ne qender te Tiranes dhe kane cmuar 17 milion leke te vjetra kurse zonja paska marre 130 milipn per shtepine+ pronen qe e ka andej nga ka ardhur dhe nuk qenka e kenaqur

  Përgjigju
 • jani: 12/11/2019 17:11

  Ju demshperblen monika. 33 shtepi te prishura jane sa cereku i lekeve qe ajo shpenzon per te shkolluar 3 elefantet ne londer. Voto LSI se i keni te sigurta leket nga mona.

  Përgjigju
 • Ops: 12/11/2019 16:13

  Pae habiteni ju komunista ?? Normale ju duket vlere e larte sepse 90% te juve qe komentoni skeni punuar 1 dite , por keni shtepit qe ju ka dhen partia me pune vullnetare dhe paguani akoma 900 leke ne muaj. Turp rrace e keqe , se di si mund te jeni kaq te pa shpirte por ishalla ne familje tuaja dhe ne koke te banesave te tuaja, une skam asnje interes por aman te nxjerresh jash dike qe vete ti si shtet e ke len te ndertoj eshte turp, 99% te ndertimeve jane bere ne kohe te rames si kryetare bashkie jo se keto te tjeret jane engjej

  Përgjigju
  • TTT: 12/11/2019 19:13

   Duhen kthyer kooperativat ku te vdisni nen diell fushave ju fshatare

  • Riflo: 12/11/2019 18:08

   Ose jane pronaret real qe skan marre as 10% sac ka marre kjo.

  • Kgm: 12/11/2019 17:49

   Prona e zaptuar nuk bëhet kurrë e jotja, prandaj hec, qërohu nga aty kushdo qofsh që të marrë frymë kryeqyteti.! Edhe ato para që kanë marrë, nuk duhet ti merrnin sepse nuk iu takon pasi kanë ndërtuar vend e pa vend në kohën e Saliut qen.!

  • Arti: 12/11/2019 16:48

   E ka lene te ndertoje shteti i Sali Rrumpalles tend, prandaj ju duken pronat publike dhe pronat e te tjereve si malli juaj, ku mund te zabtoni ku dhe si te doni! :(

 • robi: 12/11/2019 15:49

  Po sa lekë deshe ti moj sharebajge me fytyrë plastike surratnallonja apo surrat tepsija deshe të bësh pallat me lekët e shqiptarëve se na çave trapin per nate duke Kakarisur para kamerave.

  Përgjigju
  • Robt: 13/11/2019 04:13

   Nuk te ka zone ky hall se flisje ndryshe

 • Raul: 12/11/2019 15:46

  Tani shkoni tek shqupi se do u demshperbleje komandant i naziskineve të Mamurrasit Flamur Herman Geringu që u bë gjallë sot. Tani pd leshelis vjen në pushtet pas vitit 2036, i përjetshëm qoftë kujtimi i sharebajgave të leshitlikes Kejdi dhembcakallja dhe Epshurr Brahimkari dhe Klevis Kerrici i Faros fytyra me e urryer e planetit.

  Përgjigju
 • Gerti: 12/11/2019 15:31

  Kjo eshte ajo ku**a e Protoduarve qe e bene antare te keshillit te Pzd. Eshte mamaja e Luanit te astirit hahahahaha dorjan bufallait.

  Përgjigju
 • Shkodra: 12/11/2019 15:10

  O populli! Shpellare jane te gjithe shqiptaret, vetem ti duket qe nuk je. Ne mburremi me origjinen tone te lashte pikerisht sepse jemi ketu qe nga koha e shpellave. Ti mund te jesh ndonje kop..l turk apo sllav me siguri. Nuk ka shqiptar qe mburret se eshte nga qyteti. Te gjithe e dime se kush banonte ne qytete u perndjek nga turku e sllavi dhe i largoi ne male; qytetet bosh ua dhuroi servileve dhe tradhetareve nga katundi. Prandaj kushdo qe tallet me origjinen e dikujt eshte vetem nje deshtak ne jeten e tij.

  Përgjigju
 • Korca: 12/11/2019 14:47

  Te prishen te gjitha.Te lirohen SHQIPETARET nga zaptuesit e tokave. Ata duhet ti japin para shtetit dhe atyre ish pronareve (si Ramdan kafsha), qe i shfrytezuan tokat per 30 vjet.

  Përgjigju
 • Stiv: 12/11/2019 14:07

  Me vjen shume keq per keta banore qe po nxirren ne kte menyre nga shpit e tyre se mund te ishte kuzhdo nga ne vendin e tyre..Dhe shteti po ju shemb ato shtepi qe kan investuar gjith jeten e tyre per ti ngritur e ne fund te thote te paguaj 3 vjet qira edhe pastaj ik qij nenen tend nga te duash...Shume keq! Nuk ka faj ky i gjati qe ben ca te doj e sillet si mbret kur ke perball i popull kaq indifierent sa ne Shaqiptaret edhe nji opozite qe vetem qajn e shpifin per te ardhur ne pushtet qe tentojn te pefitojn nga cdo situat ne vend..Eshte per te ardhur keq si jemi katandisur..

  Përgjigju
  • SHPELLARET: 12/11/2019 15:03

   PO MBATH OPINGAT NGA KE ARDHE DHE QERROHU O LUGETER QE ZAPTUAT PRONAT SHTET, LEGALIZUAT PA KOKERR LEKU DHE TANI MERNI DHE DEMSHPERBLIM !!! FARE E NDYRE !!!

  • Palaço: 12/11/2019 14:40

   Mund te jesh ti Stiv ne vendin e tyre por jo une qe e dua shtetin

 • Andi: 12/11/2019 12:35

  Nga e dini ju vleren reale te shtepise zonjes ajo mbase kushton 5fish 10fish apo djersa e tjetrit vari lesht te kemi qeverrin mire te vjedhin sa me shume.

  Përgjigju
  • Loni: 12/11/2019 18:39

   Cer bahet un jam pronare kam shum prona nga gjyshi dhe deri tani vetem 12 milion leke te vjetra kam mare nga legalizimet nga shume prona qe kam me kan zene tokat shum toka kjo pisja dhe kto pisat kan ardhe kan zene tokat dhe kan mare 130 milion thot kjo sjan te kenaqa kto dun benzinen turp per shtetin qe i jep leket ktyre dhe si jep pronareve te ligjshem

  • populli: 12/11/2019 14:07

   Po na pine gjakun shpellaret duke u demshperblyer per tokat qe zaptuan

  • @Andi: 12/11/2019 14:04

   Ajo duhet të paguaj dhe qera tokë atij që ja grabiti për 30 vjet duke përdorur si i deshtë bytha, jo 130 milion po asnjë kokër leku mos ti jepnin hajdutëve të mutit. PRANDAJ nuk bëhet Shqipëria se janë shumë mutër që Mendojn si ty×

Lajmi i fundit

John

Numri i të shëruarve njësoj me atë të infektuarve, 517 raste të reja dhe 7 humbje jete nga COVID në 24 orët e fundit