Habit Ylli Manjani, krahason Berishën dhe Bashën pas goditjes: Lideri përplaset dhunshëm, ndërsa mashtruesi llakos flokët

Habit Ylli Manjani, krahason Berishën dhe Bashën pas goditjes: Lideri përplaset dhunshëm, ndërsa mashtruesi llakos flokët

Sali Berisha dhe Ylli Manjani

Njerëzit afër Berishës kanë filluar ta gjejnë një gjë të mirë në atë që ndodhi me 6 dhjetor kur ish-Kryeministri u godit nga një 31-vjeçar. Ka qenë Ylli Ylli Manjani, ish ministri i Drejtësisë, i cili shkruan se PD-së i duhen pikërisht burra si Berisha që përplasen dhunshëm, jo njerëz si Lulzim Basha.

 “Leader-i përplaset edhe dhunshëm po qe nevoja. Mashtruesi nuk përplaset, por llakos flokët. Ky është dallimi i madh. Krahasoni Berishën me Bashën dhe do mësoni dallimin ndërmjet leader-it dhe mashtruesit. Është leksion i demonstruar në jetën reale ky. Zaten të lësh demokratët në mes të katër rrugëve dhe, vendin pa opozitë dhe ta quash sukses duhet të jesh mashtrues i lindur. Karakter i squllët dhe i pashpresë.

Ata, që ende na hapin barkun për llogari të mashtruesit, duhet të kuptojnë se janë të pashpresë. Janë thjesht të mbaruar. Jo ta kenë mirë me Ambasadën e Propagandës, por edhe me vetë propagandën. Janë të mbaruar! Dhe mbarimi i tyre nuk ka asnjë lidhje me çfarë ndodh me Partinë Demokratike, që po përpiqet të organizojë opozitarizmin. Fati i tyre politik është i vendosur! Ata nuk kanë më asnjë lidhje me demokratët, me apo pa Berishën në krye. T'u bëjnë mirë privilegjet që marrin duke luajtur këtë teatrin e shëmtuar. Por kaq e kanë mandatën”, shkruan Manjani.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • dardian: 09/12/2022 07:57

  Po edhe ti i paske llakosur floket ore lali!

  Përgjigju
 • Besa: 09/12/2022 00:31

  Aman vetem kujdea Ramen pa te tjeret...

  Përgjigju
 • Sanija: 08/12/2022 14:31

  O idjot pse mori grusht Sali qeni ,shqiptaret duhet me mbajt zi,kemi pa ne proteste tri idjote gra te veshura me te zeza,qe vajtoni per shqiptaret,vajtofshi gjithmonë ne shtepiat tuaja,

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Debati për ish-agjentin e FBI, sipas jush kush ka të drejtë?×

Lajmi i fundit

Kritike e Donald Trump pas trazirave në Capitol, Nikki Haley e gatshme të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të SHBA-ve

Kritike e Donald Trump pas trazirave në Capitol, Nikki Haley e gatshme të kandidojë në zgjedhjet e ardhshme presidenciale të SHBA-ve