Hapi ekspozitë në New York, Rama zbulon si e kontaktoi galeria prestigjoze në SHBA, Rama: Mendova se po tallen

Ada dhe Mikena janë  dy sipërmarrëse të ftuarat e Kryeministrit Edi Rama në episodin e dytë, të sezonit të dytë të podkastit “Flasim”.Ishte viti 2016 Ai zbuloi se isht

Gjatë podcastit kryeministri Rama tregoi si bashkëpunoi me galerinë prestigjoze “Marian Goodman” në New York.

e një përfaqësues i galerisë që e kontaktoi. Kur i erdhi email-e, kreu i qeverisë tha se nuk e besoi, pasi mendoi se ishte tallje.

“Unë mora një email nga galeria “Marian Goodman” në Nwë York që është një nga galeritë më të mëdha të botës e thashë “Po tallen?”

Më rrinte mendja që po sikur të mos jetë tallje, por të humbas një rast që është unikal në jetën e dikujt që merret me gjëra të tilla? Dhe pastaj pyeta, gjeta mënyrën nëpërmjet një mikut tim që të pyesja dhe ishte në fakt një njeri real. Juve ju ndodhin shpesh" tregoi Rama.new

Lajmi ne perditesim

S.G/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 24/09/2023 02:31

  Te mendosh qe je shtytesi me i madh per revolucionin dixhital,menyra si e zgjidhe ceshtjen e e-mail ishte pak arkaike.Zotrote dyshove per e-mail nese ishte e vertete apo jo dhe mire bere se shume nga keto perdoren nga hakerat,mashtruesat dhe nga ata qe fusin viruse,por menyra si e zgjidhe--/me te pyetur,me njeri real,nje mik/??!! Po shqipove qe ju ke inponuar revolucionin dixhital,pavaresisht se jane apo jo kompjuterat programuar te te japin pergjigjen qe kerkon;kane,apo dine t'a perdorin kompjuterin njelloj si ai qe jeton ne Tirane,ashtu dhe ai ne fshatin me te humbur e me te varfer te Shqiperise,u ke dhene mundesi qe te ndihmohen nga nje punonjes real kur hasin ne pengesa te tilla?!

  Përgjigju
 • endri: 23/09/2023 14:25

  Normale qe do ta kontaktonin sepse kush tjeter ka ngel pa e kontaktuar

  Përgjigju
 • Pensionisti: 23/09/2023 13:56

  Se mos punon 1 sekond ne dite te shikoj pensionet e njerezve ky topja. Nuk te moren ne telefon se je artist por nga qe je kryeminister Nje dore lan tjetren

  Përgjigju
 • Tani na thuaj: 23/09/2023 13:45

  Si t'a gjetën emailin? Pastaj se shumë tallen me ty nuk është faji i tyre.

  Përgjigju
 • Fiona: 23/09/2023 12:18

  Kryeministri jone njihet ne te gjithe boten per liderin se si ai e drejton vendin por dhe per artin qe ai krijon

  Përgjigju
 • Ina: 23/09/2023 12:15

  Veprat e tij njihen ne te gjithe boten.Nje lider mjaft i vecante

  Përgjigju
  • Dera: 23/09/2023 13:48

   I dyti pas Kim Jong un

 • Xhoi: 23/09/2023 12:06

  Rama eshte nje person shume i zgjuar dhe cfare do qe don te arrij punon jashzakonisht shume fort per ta arritur ate gje nje bravo te madhe.

  Përgjigju
 • Nori: 23/09/2023 12:06

  Te gjithe po ju vleresojne

  Përgjigju
 • Neda: 23/09/2023 12:05

  Histori suksesi qe duhen degjuar nga te gjithe

  Përgjigju
 • Andi: 23/09/2023 12:05

  Ju pafshim sa me lart

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord me nismën e Kishës Katolike për ndalimin e simboleve komuniste?×

Lajmi i fundit

G7 kërkon zgjatjen e armëpushimit në Gaza

G7 kërkon zgjatjen e armëpushimit në Gaza