Hapja e garës për Forumin e Gruas në PD, kryetarja e Forumit të Gruas në PPE, Doris Pack thirrje Bashës: Respekto statutin e LDGSH dhe shmang çdo ndërhyrje të dëmshme

Kryetarja e Forumit të Gruas në Partitë Popullore Europiane, Doris Pack ka reaguar pas vendimit të Bashës për mbajtjen e zgjedhjeve në Lidhjen e Gruas në Partinë Demokratike. Në “Twitter”, ish-eurodeputetja gjermane i bën thirrje Bashës që të respektojë statutin e LDGSH dhe të shmangë çdo ndërhyrje të dëmshme.

"Si Kryetare e Grave të Partive Popullore Europiane i bëj thirrje z.Lulzim Basha, kryetarit të Partisë Demokratike të Shqipërisë që të respektojë statutin e Lidhjes Demokratike të Grave në Shqipëri dhe të frenojë veten nga çdo ndërhyrje e dëmshme", shkuan ajo.


Lajmi kryesor:

Pas FRPD, Basha hap garën për të zëvendësuar kryetaren e Forumit të Gruas! Reagon Albana Vokshi: Vendim uzurpues! Do vazhdojmë zgjedhjet në bazë të statutit tonë


J.SH./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Iliri rrëfen ëndrrën e pazakontë me bashkëshorten dhe dëshirën për t’u bërë baba