Helmimi nga uji i pijshëm, përfaqësues të Inspektoratit të Shëndetit mbërrijnë në spitalin e Krujës! I kërkojnë llogari ujësjellësit: Përse na njoftuat me vonesë dhe jo që të dielën

Përfaqësues të Inspektoratit Shtetëror të Shëndetit në spitalin e Krujës

Përfaqësues të Inspektoratit Shtetëror të Shëndetit kanë shkuar në spitalin e Krujës ditën e sotme, për të kryer inspektime në lidhje me situatën e krijuar, pas shtrimit të numri i të lartë qytetarësh që janë paraqitur me simptoma helmimi. Dyshohet se helmimi është shkaktuar nga uji i pijshëm, ndërsa bëhet me dije se Inspektorati i Shëndetit i ka kërkuar llogari ujësjellësit të Krujës se përse nuk kanë njoftuar që të dielën, ku u shfaqen rastet e para të helmimit, për problemin, njoftim të cilin theksojnë se e kanë marrë vetëm dje.


Lajmi kryesor:

Helmimi nga uji i pijshëm në Krujë, mbi 370 qytetarë në urgjencë, mes tyre 70 fëmijë! Del analiza e Ujësjellësit: U konstatua prezencë e amoniakut mbi normë! Mos pini ujin e mbetur në depozita


J.SH./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ndalohen filmat shqiptarë të prodhuar gjatë periudhës komuniste?×

Lajmi i fundit

John

MEPJ njofton qytetarët për masat e reja: Nga sot Zvicra kërkon test PCR për të gjithë, përfshirë të vaksinuarit! Greqia ndalon hyrjen nga vendet e treta