Hëngrën sufllaqe në Kalimash
helmohen 15 studentë

Hëngrën sufllaqe në Kalimash<br />helmohen 15 studentë
TIRANE-Ndaluan në një fast-food në Kalimash, pranë Kukësit, 15 studentë e pësojnë keq. Konsumimi i sufllaqeve, donerave dhe picave u dha dhimbje të forta barku e të vjella dhe vetëm mjekimet në Urgjencën e Qendrës Spitalore Universitare të Tiranës qetësuan situatën.

Gjatë natës 15 studentë kanë shkruar me urgjencë te Infektivi në QSUT në Tiranë me simptoma të qarta helmimi.

Policia njofton se “rreth orës 01:04, në pavionin e infektiv të Spitalit Nënë Tereza kanë shkuar rreth 15 studente të toksikuar”. Mësohet se ata kanë konsumuar ushqim në Kalimash, Kukës, pas një ekskursioni, çka mendohet se ka shkaktuar helimimin e tyre.

Njoftimi paraprak:

Më datë 14.06.2017, rreth orës 01:04, në pavionin e infektiv të Spitalit Nënë Tereza kanë shkuar rreth 15 studente të toksikuar. Rreth orës 04:52 të gjithë studentët janë larguar për në banesë pas mjekimit të marrë.

Nga veprimet hetimore të kryera është mësuar se këta shtetas janë helmuar nga ushqimi i konsumuar në Kalimash, Kukës. Veprimet e mëtejshme proceduriale ndiqen nga Drejtoria Vendore e Policisë Kukës.


Marrin mjekimin studentet dalin nga spitali
Pasi kane marre mjekimin, te 15 studentet kane dale nga spitali dhe kane vijuar aktivitetet e tyre. Mjeket kosntatuan se te rinjte me shenja helmimi kishin konsumuar te njejtin ushqim ne te njejtin fast food.

Redaksia Online
l.q/d.b//Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

Tabaku në Këshillin e Integrimit: Duhet bashkëpunim me shoqërinë civile për të ardhmen në unionin evropian

Tabaku në Këshillin e Integrimit: Duhet bashkëpunim me shoqërinë civile për të ardhmen në unionin evropian