4 brezat e familjes së ish-diktatorit Enver Hoxha, nusja ndan VIDEO-n e rrallë

4 brezat e familjes së ish-diktatorit Enver Hoxha, nusja ndan VIDEO-n e rrallë

Rezarta Shkurta bashkëshortja e Ermal Hoxhës, nipit te ish-diktatorit Enver Hoxha, ka ndarë në rrjetet sociale një video të rrallë të familjes së saj. Fokusi është vogëlushja e saj Hera dhe dashuria për stërgjyshen, Nexhmie Hoxhën të venë e Enver Hoxhes.

‘Nuk ka lumturi me te madhe nga thellesia e shpirtit per mua si nene, qe vogelushja ime ka keto kujtime te paçmueshme me stergjyshen e saj, qe numeron denjesisht 98 Vite. Familja eshte trashegimia me e shtrenjte #HeraHoxha’-shkruan ajo krah videos së postuar.

Ne video shfaqet Nexhmie Hoxha, e cila eshte 98 vjec, teksa merr vemendjen e mbeses se saj te vogel, nipit Ermal Hoxhes, dhe nuses, Rezarta Shkurtes. Nuk mungon as djali i saj Ilir Hoxha, i ati i Ermalit, ndersa familjen e 'ploteson' edhe portreti i ish-diktatorit Enver Hoxha. 

Gjithmonë këto video kanë ngjallur reagime nga më të ndryshmet në publik.

1/5
//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • ilda: 23/04/2019 13:37

  ne fakt enver hoxha ishte diktator por nuk kishte maske, ndersa pushtetaret e sotem kane kushedi sa fytyra dhe jane te korruptuar. korrupsioni eshte si embelsira, fillon TE HASH pak e nga pak dhe te shtohet me shume oreksi:: POR NE FUND TE KAP DIABETI, QE DO TE THOTE SE ZOTIT NUK DO I SHPETONI KURRE, NE KETE BOTE HERET A VONE PAGUHEN TE GJITHA.

  Përgjigju
 • Luli: 08/04/2019 12:37

  Kjo shemtira s,esht as kengtare .Megjithëatë :Qeni lef aty ku han.

  Përgjigju
 • Gege Kosova: 02/04/2019 09:24

  Vlara Familjare eshte themeli I shoqerise shteterore,Zonja e Madhe Nexhmije Hoxha,ka vlere, jo vetemn per kater brezet e Familjes se Madhe te Enver Hoxhes,por ka vlera kombetare e shteterore shqiptare,vetem te verberit,te marret dhe idhnaket banal,mund te kundershtojne 45 vjetet e qeverirsjes ndertimit te shtetit dhe institucioneve qe kurre me pare nuk I kishte Shqiperia.Fatkeqsiaja,nese mund te thuhet keshtu, e vetme ishte se Envrit koha dhe ngjarjet I sollen rrethana,te ndertoje nje shtet shqiptar, ne sistemin komunist,Edhe spe Enveri,as familjarisht e as ne edukim e arsimin te Tija, nuk kishte arsye e as elemete te formimi komunist.

  Përgjigju
  • Vlora: 02/04/2019 09:42

   Cmenduri!paska akoma njerez me keto mendime tejet absurde ..! Vdekja e nexhmies rilindja e shqiperis.. nexhmia eshte mallkimi i shqiptareve!vdekje nexmies - liri popullit.

 • marjani: 01/04/2019 18:58

  Lagj QEMAL STAFA:te shkurta …...e mjera ti, engjelli dhe bisha. dhe un shkurt I rash.nuk behet karshillek.me nje popull te mire e te liq ,miq e armiq,o zot kujtohu,permendu o zot

  Përgjigju
  • Ton Ton: 01/04/2019 21:15

   Ku e bleve kalloin lale se qeka zjarr. Kot u lodhkena neve

 • violet: 01/04/2019 18:13

  engjelli dhe bisha cmekat,qe I behet nje foshnje,me le pa fjale

  Përgjigju
 • $$$$$: 01/04/2019 17:44

  Nexhmija ishte e dashura e qemal stafes por kur e mori vesh enveri e vrau qemalin

  Përgjigju
  • Last: 01/04/2019 20:43

   Ca lidhje ka dashnor spo dka ju rusni grate e jusj mos gjen ndonje qemsl tjeter

 • Sondazhi i ditës:

  A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Von der Leyen paralajmëron se do ta ketë prioritet zgjerimin, në prag të mandatit të dytë

Von der Leyen paralajmëron se do ta ketë prioritet zgjerimin, në prag të mandatit të dytë