Idajet Beqiri: Berisha autori i masakrës së 21 janarit, me grupin e strukturuar kriminal! Ja kur çështjen e merr SPAK

 

Avokat i Idajet Beqiri u shpreh sot në Repolitix se Prokuroria e kohës nuk ka bërë punë të mirë sepse ishte nën ndikim. Sipas tij e bënë siç e donte Sali Berisha.

Sa për faktin se kur kalon çështja në SPAK, avokat Beqiri thotë se prova ka. Berisha ishte urdhëruesi i kësaj ngjarje. Janë të gjitha deklaratat aty. Ai vetë e ka nxjerrë vetenm si organizator të krimit.  Ka prova edhe direkte. Ka njerëz të vdekur aty, i vrau arma e shtetit. Dhe ai bëri të gjitha llojet e përpjekjeve për ta fshehur krimin, zhdukur kamerat e Kryeministrisë. Pas këtyre provave që dalin atëherë prokuroria e Tiranës ia kalon çështjen SPAK-ut.

Avokati i familjeve të viktimave të 21 janarit, Dorian Matlija, tha se Prokuroria ka bërë një punë shumë të dobët për çështjen e hetimeve të 21 janarit.


Lajmi kryesor:

Rihapen hetimet për 21 janarin/ Avokati i familjeve të viktimave: Shenjë e parë vullneti! Idajet Beqiri: Vendimi i DASH për shpalljen 'non grata' të Berishës i jep dritë jeshile prokurorisë


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e largon dot Sali Berisha nga drejtimi i PD-së Lulzim Bashën?



×

Lajmi i fundit

John

Plani i ri i Izraelit është të 'zvogëlojë', jo të zgjidhë konfliktin palestinez