Hetimi i 'Prisma', Ronaldo ka nënshkruar marrëveshje sekrete me Juventusin! Dalin përgjimet

Hetimi i 'Prisma', Ronaldo ka nënshkruar marrëveshje sekrete me Juventusin! Dalin përgjimet

Cristiano Ronaldo

Hetimi për marrëveshjet sekrete të pagave të Juventusit ka zbuluar një bisedë mes drejtorëve të klubit ku konfirmohet se Cristiano Ronaldo kishte firmosur dokumentet. Zyra e Prokurorit Publik të Torinos po shqyrton praktikat financiare të bardhezinjve gjatë viteve të fundit, përkatësisht përdorimin e tyre të supozuar të vlerave të fryra të transferimeve të lojtarëve për të falsifikuar fitimet kapitale dhe mashtrimin e tyre të tregut me marrëveshje sekrete për pagat e lojtarëve.

Sipas 'Calciomercato.com', Guardia di Finanza ka zbuluar një bisedë të zhvilluar mes drejtorëve të shumtë të Juventusit në WhatsApp, ku ata diskutuan situatën e Ronaldos.

Në orën 13:42 të datës 23 prill 2021, sekretari i klubit Paolo Morganti shkroi në grupin WhatsApp: “Manovra e dytë me pagën, Cristiano ka firmosur. Ai ka një kopje të të gjitha dokumenteve”.

Drejtori sportiv Federico Cherubini më pas u përgjigj: “Mirë!”. Në të njëjtën bisedë në WhatsApp, kreu i departamentit juridik të Juventusit, Cesare Gabasio, shkroi tre ditë më parë: “I pari i gatshëm për të nënshkruar është Cristiano”.

Më 11 shtator 2021, Morganti dërgon një email të brendshëm duke thënë: “Ndoshta shuma e treguar duhet të jetë ajo e shkrimit në dorën e lojtarit”. Ronaldo me sa duket hoqi dorë nga 19.5 milionë euro në paga në sezonin 2020/21, në fazat e hershme të pandemisë COVID dhe Zyra e Prokurorit Publik të Torinos beson se klubi privatisht pranoi ta paguante këtë, pavarësisht se kishte shpallur vendimin e tyre për të ngrirë pagat për disa muaj.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi

Humbja me Italinë në Euro 2024, Sylvinho: I kënaqur me paraqitjen, por jo me rezultatin! Falenderoj tifozerinë kuqezi