‘Hetimori’ i Shëndetësisë në ngërç, Vokshi takon Nikollën! Deputetja: Kërkova ndërhyrje për të zgjidhur ngërçin

Lindita Nikolla i është përgjigjur kërkesës së Albana Vokshit, kryetares së Komisionit Hetimor për Shëndetësinë për t’u takuar e për të diskutuar ngërçin që ka mbërthyer komisionin parlamentar që po heton koncesionet e sterilizimit dhe Check-up.

Vokshi e Nikolla u takuan këtë të martë, ndërsa deputetja e opozitës i kërkoi të ndërhyjë për të zgjidhur ngërçin. 

“Po ashtu kemi patur një takim të kryesisë së Komisionit dhe u dakordësua  që të premten që vjen, në orën 12 do bëjmë mbledhjen e radhës’ tha Vokshi në një deklaratë.

PS dhe opozita prej javësh në Komisionin Hetimor të Shëndetësisë nuk kanë arritur dakordësinë mes tyre, teksa socialistët kanë përparuar duke miratuar të vetëm planin hetimor. Një ditë më parë ata zhvilluan edhe një vizitë në QSUT për të parë zbatimin e koncesionit të sterilizimit.

M.Q./E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Parajsa e trëndafilave në Labinot të Elbasanit (VIDEO)

Parajsa e trëndafilave në Labinot të Elbasanit (VIDEO)