Hidhet shorti për grupet e Europa League, Gogla me fat për Napolin e Lazion, ndeshjet e para më 16 shtator

Në Stamboll u hodh mesditën e së premtes shorti për fazën e grupeve të Europa League. Kundërshtarë të kalueshëm për skuadrat italiane Napoli e Lazio. Kështu napoletanët u shortuan në grupin C ku do të përballen me anglezët e Leicester që janë edhe rivali më i fortë por edhe me Spartakun e Moskës dhe Legian e Varshëvës ku aktivizohen Ernest Muçi dhe tashmë edhe Jurgen Celhaka.

Goglat shortuan Lazion e shqiptarëve Hysaj e Strakosha në grupin E ku do të përballet me Lokomotivën e Moskës, francezët e Marseille dhe turqit e Galatasaray. Në grupin A Lyon i Xherdan Shaqirit do të luajë ndaj Rangers, Spartës së Pragës dhe danezëve të Brondby.

Në grupin B janë shortuar Monaco, PSV, Real Sociedad dhe Sturm Graz. Në grupin D të Europa League do të përballen Olympiacos, Frankfurt, Fenerbahce dhe Antëerp. Në grupin F janë ekipet Braga, Crvena Zvezda,Ludogorets dhe Midtjylland.

Grupi G përbëhet nga Leverkusen, Celtic, Betis dhe Ferencvarosh ku aktivizohet edhe futbollisti i Kombëtares Myrto Uzuni ndërsa në grupin H janë shortuar Dinamo Zagreb,Genk, Ëest Ham dhe Rapid i Wien. Ndeshjet e para të fazës së grupeve do të luhen më 16 shtator ndërsa finalja e madhe e edicionit 2021-2022 të Europa League do të luhet të stadiumin Ramon Sanchez Pizjuan në Sevilla./Përgatiti Andi Kapxhiu

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vaksinim administratës e punonjësve të qendrave tregtare deri më 31 dhjetor dhe dozë e tretë për mbi 18-vjeçarët! Jeni dakord me vendimet e Komitetit?×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes dy personave në Librazhd, njëri plagoset me sende të forta