Hiqen kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë drejt BE, Manastirliu: Lajm i shumëpritur dhe shenjë se po shkojmë drejt normalizimit

Ministria e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka reaguar lidhur heqjen e kufizimeve të udhëtimit për Shqipërinë drejt Bashkimi Evropian.

Përmes rrjetit të saj social Facebook, Manastirliu e konsideron këtë lajm të shumëpritur për të gjithë shqiptarët, duke shtuar se kjo është një shenjë se po shkojmë drejt normalitetit që të gjithë dëshirojmë.

Ministrja në fund të postimit të saj ka ngritur edhe një apel për të gjithë qytetarët, të mos e ulim vigjilencën, në këto metra të fundit drejt daljes nga tuneli i gjatë i pandemisë.


Lajmi kryesor:

Vend i sigurt nga COVID, BE heq kufizimet për udhëtim për shqiptarët! Rama: Ia dolëm edhe në këtë sfidë se ne s'ndalemi në ngjitjen drejt majës


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë