'Hirushja' e Superligës e ka emrin Erzeni, shijakasit i shkaktojnë Tiranës humbjen e parë sezonale (VIDEO)

Festa e Erzenit

Në "Selman Stërmasi" Tirana humbi 0-1 nga Erzeni, me ndeshjen që vlente për javën e pestë në Superligë. Goli i Bekim Maliqit në minutën e 18-të të ndeshjes i dha tri pikë shijakasve, që marrin fitoren e dytë radhazi dhe ngjiten përkohësisht në vendin e dytë në klasifikim me tetë pikë.

Miqtë e Alfred Deliallisit i dhanë leskion Tiranës në kryeqytet, duke bërë që bardheblutë të pësonin humbjen e parë sezonale. Ndeshja nisi mirë për shijakasit, që tentuan disa herë të befasonin Ilion Likën, derisa në minutën e 17-të pas një "ping-pongu" në zonë, Maliqi me një të djashtë tundi rrjetën.

Në fillimin e pjesës së dytë, Orges Shehi hodhi në fushë Hoxhallarin, Jonuzin dhe Hasanin, ndërsa sërish sulmi i vendasve ishte "shterpë". Megjithë tentimet e Abazajt, Qefalisë dhe Jonuzit, portieri Hasanbelli ishte hero te Erzeni.

Pas kësaj humbje, Tirana me 10 pikë vijon të jetë në krye të klasifikimit, duke menduar tanimë për të martën, kur në "Air Albania" duke nisur nga 19:00 luhet derbi me Partizanin.

VIDEO/ Erzeni 'del nga shtrati' dhe mposht Tiranën në 'Selman Stërmasi', Partizani fiton derbin me Dinamon