Historia e jetimit: Miqtë e Zoti më
kanë ndihmuar t’ia dal në jetë

Historia e jetimit: Miqtë e Zoti më<br />kanë ndihmuar t’ia dal në jetë
Për Gazmend Sukun, 28 vjeçarin nga Berati, sfidë është t’ia dalësh mes vështirësive, e jo t’i dorëzohesh atyre.
 
Edhe pse i rritur vetëm, në mungesë të një vatre familjare, ai ka ditur të ecë përpara e të gjejë qëllimin e buzëqeshjes: muzikën. Gazi, siç e thërrasin miqtë e shumtë, na tregon për vështirësitë, besimin në Zot dhe dëshirën për të fituar çdo betejë.
 
“Them zot faleminderit, i jam mirënjohës se kurrë nuk më lë, nuk më braktis, dhe kjo ka qenë si një besim që unë të ec përpara, plus dhe këmbëngulja, të punojë në çdo lloj pune që është e mirë dhe e drejtë në çdo aspekt. Unë kam shoqëri dhe i jam mirënjohës, më jep kurajë, dhe pa kurajën e tyre, unë nuk do të isha sot këtu”, tha Gazmendi.
 
 Muzika është tashmë pjesë e pandarë e tij. Po si lindi pasioni për kitarën?
 
“Para disa vitesh, duke shëtitur pranë liqenit, pashë disa njerëz dhe po luanin me vegla muzikore, kjo më dha një shtysë, dhe thashe pse jo ta provojë dhe unë”, u shpreh për Report Tv Gazmendi.  
 
Gazmendi ka edhe një mesazh për t’i thënë të rinjve, e veçanërisht atyre që rriten vetëm, por nuk mbeten vetëm në jetë.
 
“Çdo gjë është e mundur dhe nëse ke besim, besimi nuk të lë në baltë”, tha ai. 

Redaksia Online
(B.K/Shqiptarja.com)

 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Tiranë/ Nis puna për rikonstruksionin e rrugës ‘Njazi Meka’

Tiranë/ Nis puna për rikonstruksionin e rrugës ‘Njazi Meka’