HISTORIKE/ Egnatia në finalen e Kupës së Shqipërisë, rrogozhinasit 'zbresin nga froni' Vllazninë (VIDEO)

Moment nga ndeshja në Rrogozhinë

Egnatia fitoi 1-0 me Vllazninë në gjysmëfinalen e kthimit në Kupën e Shqipërisë, me rrogozhinasit që pas barazimit 1-1 në ndeshjen e parë marrin biletën e parë për në finalen e Kupës. Skuadra e Edlir Tetovës shkruan kështu historinë, duke shkuar për herë të parë në një nivel të tillë. Ndeshja në "Arena Egnatia" nisi me grintë, teksa Çoba te miqtë u ndëshkua me karton të kuq, ndërsa pas konsultimit me VAR arbitri Enea Jorgji anuloi vendimin. Goli i vetëm i ndeshjes u shënua në minutën e 90-të nga Jackson. Kapiteni brazilian lëshoi një silurë nga jashtë zone, me Qarrin që pa topin pas shpinës. Kështu, pasi e mundi pak ditë më parë 0-4 në "Loro Boriçi", Egnatia ia merr dorën shkodranëve, duke shkruar historinë edhe pse pa tifozë për shkak të dënimit.

VIDEO/ Fitore historike kundër Vllaznisë, Egnatia në finalen e Kupës së Shqipërisë përballë Tiranës

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale