Hoqi muzikën e lokaleve, Rama: Shijoni melodinë e natyrës (VIDEO)

Kryeministri i vendit Edi Rama me anë të një video nga Llogaraja i ka uruar qytetarëve mirmëngjes, ndërsa nuk ka lënë pa thumbuar të përfshirët në protestat për mbylljen e lokaleve. Rama thotë se tani është momenti për të shijuar një tjetër muzikë, atë të natyrës në bregdet.

"MIRËMËNGJES

dhe me këto pamje nga Llogaraja që të kujtojnë çfarë magjish ruan ky vend, Shqipëria, me malin dhe detin aty pranë, diellin dhe flladin, ju uroj një të premte të mbarë para një fundjave mbrëmjesh me muzikën e natyrës në bregdet,"-shkruan Rama. 

 

Ne.k./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento

Komente

 • joni: 24/07/2020 09:08

  Me ke ben sarkazem more ndyresire?! Me njerez qe ushqehen nga ato biznese dhe qe sot i ke lene pa buke. Po a e din ti more qelbesire se nga aktivitetet e argetimit ushqehet nje ushtri e tere. Parukiere, dyqane veshjesh, taksite, industria e pijeve (pa fokur per muzikantet) falimebtojne vetem se te do palla ty. shpresoj te behen bashke dhe te vijne te te shqyejne ne zyre. te te bejne ty ushqim per femijet e tyre. plehre

  Përgjigju
  • joni: 24/07/2020 11:40

   O Edi spo diskuton asnjeri masat dhe respektimin e tyre. te gjobiten administratoret,kamarjeret e sidomos klientet nese i thyejne ato. Por te ndershkohet biznesi eshte skizofrenike. e di ti i dashur Edi se Italia vendi me i demtuar nga covid19 i ka hapur qe ne qershor, madje dhe lombardia vendi me vdekshmerine me te larte ka nisur punen e klabeve qe ne fillim te korrikut.. e di ti si jane diskotekat atje, pa tavolina (ndryshe nga ketu) dhe njerezit livadhisin neper salle te lire e prapseprap jane hapur, sepse gabimi me i madh eshte te godasesh ekonomine sic po ben adashi yt ketu. Po ska problem zgjedhjet jane afer dhe askush ska per tja falur buken e femijeve, te jesh i bindur ;)

  • lona: 24/07/2020 11:01

   Njerezit qe duan te ushqehen te zbatojne rregullat se nuk u kemi asnje borxh ne te tjeret qe punojme me maska me fytyre gjithe diten dhe ma eshte bere lekura plage.

  • Edi: 24/07/2020 10:28

   Po Joni i dashur jam shume dakord me ty, po edhe pronaret e ketyre lokaleve qe thua, ti rrine pak mbi koke personelit per maskat ku te gjithe kamarieret e tyre i mbajne maskat ke gusha ose nuk kane fare nuk distanciojne tavolinat,,due kur semuren spitalet i paguan edhe ti i dashur qe me siguri rregullat duhet ti njohesh me se miri,,nje dite të mbarë Edi×

Lajmi i fundit

John

Flota e parë e autobusëve të gjelbër “Go Green” në Tiranë, Rama: Në gusht nis linja e madhe unazore me 66 stacione