Humbën prej disa orësh në malin
e Korabit, gjenden dy turistët 

Humbën prej disa orësh në malin<br />e Korabit, gjenden dy turistët 
Pas rreth 15 orësh të humbur në malin e Korabit policia ka rënë në gjurmët e dy turistëve një çeku e një francezi të cilët ishin për alpinizëm në veri të vendit tonë. Që prej pasdites së të enjtes dy turistët ende të paidentifikuar kishin humbur gjurmët me koordinatorët e agjencisë e cila i kishte mundësuar ngjitjen në mal, megjithatë ata kanë mundur që të kontakojnë me policinë dhe të lokalizohen prej tyre.

Sipas burimeve për Shqiptarja.com ata qëndronin në një çadër që e kishin ngritur vetë rreth majës së Korabit dhe kanë humbur orientimin për shkak të terrenit mjaft të pyllëzuar dhe të shkretë.


Redaksia online
(shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Historia/ Ruleta ruse e penalltive

Historia/ Ruleta ruse e penalltive