Humbja me Fiorentinën, Pioli e hedh pas: Të mendojmë për Championsin, duhet të kalojmë

Humbja me Fiorentinën, Pioli e hedh pas: Të mendojmë për Championsin, duhet të kalojmë

Stefano Pioli

Milani humbi dje 2-1 me Fiorentinën në Firenze për javën e 25-të në Serie A. Kuqezinjtë pësuan disfatë pas tre fitoreve radhazi, me trajnerin Stefano Pioli që kërkon ta hedhin pas duelin e Serie A. Për teknikun tanimë fokusi duhet të jetë në Champions League, aty ku Milan përballet me Tottenhamin në ndeshjen e kthimit të 1/16-tave. Në duelin e parë Milan fitoi në shtëpi 1-0, duke qenë më të avantazhuar.

“Fiorentina bëri më mirë se ne në pjesën e parë për nga intensiteti, cilësia, duelet e fituara. Pra ishte një pjesë e parë e vështirë dhe më poshtë se ajo që prisnim. Pas golit të pësuar nga penalltia, aty u goditëm, ne ia dolëm mire sepse arritëm të “barazonim” me dy raste te rëndësishme dhe ndoshta të ndryshonim lojën. Fatkeqësisht nuk ishte mbrëmja jonë më e mirë”, është shprehur tekniku italian.

Pioli gjithashtu foli dhe për ndeshjen e së mërkurës mbrëma ndaj Tottenham e vlefshme për raundin e 1/16-ve, në Champions League, ku tregoi pritshmëritë e tij.

“Ne nuk do të marrim asgjë nga kjo ndeshje, sido që shkoi. Është një kompeticion tjetër, një ndeshje e vetme, do të përballemi me një kundërshtar me të cilin u përballëm pak ditë më parë dhe që e njohim mirë. Tottenham gjithashtu vjen nga dy humbje radhazi, por në këto ndeshje nuk ka rëndësi se si arrini atje. Ne duhet të kalojmë dhe duhet ta bëjmë atë përmes një loje me përmbajtje, cilësi, intensitet, energji dhe gjithçka që kemi”, është shprehur Pioli pas ndeshjes në Firenze.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Zvicër/ Spiropali takohet me presidentin Zelensky në samitin e paqes për Ukrainën

Zvicër/ Spiropali takohet me presidentin Zelensky në samitin e paqes për Ukrainën