GOLAT/ Milan humbet me Fiorentinën, Atalanta 'nuk ndez' në shtëpi! Monza mposht Empolin në Serie A

GOLAT/ Milan humbet me Fiorentinën, Atalanta 'nuk ndez' në shtëpi! Monza mposht Empolin në Serie A

Empoli feston golin e përkohshëm

Serie A e futbollit është në javën e 25-të. Pasi Lazio fitoi dje 0-1 në transfertë me Napolin, këtë të shtunë gjithçka u hap me fitoren 2-1 të Monzës kundër Empolit. Në 18:00 Atalanta barazoi 0-0 me Udinesen, ndërsa në 20:45 Milani humbi 2-1 me Fiorentinën në Firenze.

Në stadiumin "Brianeto", Monza vendase fitoi 2-1 me Empolin. Pas dy humbjeve radhazi, djemtë e Palladinos ia dolën që të merrnin tri pikë në një përballje shumë të luftuar. Vendasit hapën serinë e golave në minutën e 19-të me Ciurria. Në të 51 minutë ishin miqtë ata që barazuan përkohësisht me Satrianon, përpara se Izzo në të 67 minutë të shënonte për 2-1. Me këtë fitore Monza shkon në kuotën e 32 pikëve në vendin e nëntë, teksa Empoli mbetet në vendin e 13 me 28 pikë, duke dalë pa fitore në ndeshjen e gjashtë radhazi.

Fiorentina bëri surprizën e javës, duke mundur 2-1 Milanin në Serie A. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, teksa në minutën e 49 Gonzales shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Një gabim i Tomorit bëri që Fiore të shënonte nga pika e penalltisë. Kur pritej reagimi i kuqezinjve, Luka Jovic shënoi për 2-0. Në fundin e ndeshjes, Theo (90+4') shkurtoi shifrat për 2-1. Fiorentina me 31 pikë merr vendin e 12-të, teksa Milan me 47 pikë mbetet në vendin e katërt.

Serie A - java 25:

15:00 Monza 2-1 Empoli

18:00 Atalanta 0-0 Udinese

20:45 Fiorentina 2-1 Milan

Renditja:

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:47
VIDEO/ 3 gola në Firenze, Fiorentina shtang Milanin! Humbasin kuqezinjtë

Fiorentina bëri surprizën e javës, duke mundur 2-1 Milanin në Serie A. Pjesa e parë e ndeshjes u mbyll pa gola, teksa në minutën e 49 Gonzales shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Një gabim i Tomorit bëri që Fiore të shënonte nga pika e penalltisë. Kur pritej reagimi i kuqezinjve, Luka Jovic shënoi për 2-0. Në fundin e ndeshjes, Theo (90+4') shkurtoi shifrat për 2-1. Fiorentina me 31 pikë merr vendin e 12-të, teksa Milan me 47 pikë mbetet në vendin e katërt.

Ora 21:22
Emocionuese/ Ndeshja me Milanin ndalet në minutën e 13-të, përkujtohet mes duartrokitjeve Davide Astori (VIDEO)

Si sot, pesë vite më parë kapiteni i Fiorentinës dhe futbollisti i Italisë, Davide Astori ndërroi jetë pas një arresti kardiak në moshën 31-vjeçare. Fiorentina e tij po përballet sot me Milanin në Firenze, me tifozët dhe kolegët në fushë që nuk e kanë harruar. Në minutën e 13-të (numër që Astori mbante mbi shpinë) ndeshja u ndal dhe për një minutë të gjithë duartrokitën në shenjë respekti për Astorin. Më 4 mars 2018, Astori u gjet i vdekur në dhomën e tij të hotelit përpara një ndeshje të Serie A. Autopsia e tij zbuloi se shkaku i vdekjes ishte arresti kardiak.

Ora 17:09
VIDEO/ Monza rigjen tri pikët pas dy humbjeve, Empoli gjashtë ndeshje pa fitore

Në stadiumin "Brianeto", Monza vendase fitoi 2-1 me Empolin. Pas dy humbjeve radhazi, djemtë e Palladinos ia dolën që të merrnin tri pikë në një përballje shumë të luftuar. Vendasit hapën serinë e golave në minutën e 19-të me Ciurria. Në të 51 minutë ishin miqtë ata që barazuan përkohësisht me Satrianon, përpara se Izzo në të 67 minutë të shënonte për 2-1. Me këtë fitore Monza shkon në kuotën e 32 pikëve në vendin e nëntë, teksa Empoli mbetet në vendin e 13 me 28 pikë, duke dalë pa fitore në ndeshjen e gjashtë radhazi.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Arrestohet Dako, Po i përmbush SPAK pritshmëritë në luftën ndaj korrupsionit?×

Lajmi i fundit

 Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’

Washington Post: SHBA kishte informacione mbi planet e ukrainasve për të sulmuar gazsjellësin ‘Nord Stream’