Humbja në Champions kundër Dudelange, trajneri i Tiranës: S'jam i zhgënjyer, e përmbysim në 'Air Albania'

Humbja në Champions kundër Dudelange, trajneri i Tiranës: S'jam i zhgënjyer, e përmbysim në 'Air Albania'

Trajneri i Tiranës Orges Shehi

Aventura e Tiranës në Champions League nisi me humbje. Kampionët e Shqipërisë në ndeshjen e parë të turit të parë kualifikues u mposhtën 1-0 nga Dudelange. Edhe pse luksmeburgasit mbetën fillimisht me 10 lojtarë Tirana nuk përfitoi derisa edhe Limaj mori të kuq duke barazuar forcat. Goli i vetëm i sfidës u realizua në minutën e 71 nga Hasan.

“I zhgënjyer jo, por sigurisht kishim pritshmëri më të larta në disa momente. Më shumë kur ishim në avantazh numerik sepse kundërshtari ishte me 10 lojtarë,”-u shpreh Orges Shehi, trajner i Tiranës.

Pavarësisht humbjes trajneri i Tiranës është optimist për kalimin e këtij turi kur të mërkurën e ardhshme në Air Albania të luhet ndeshja e kthimit.

“Jam shumë optimist sepse ndeshja është në stadiumin tonë, në shtëpinë tonë dhe do jetë komplet ndrsyhe. Plus që goli në fushë kundërshtare ka dy vite që është hequr mendoj se është rezultat shumë i kthyeshëm,”-tha Orges Shehi, trajner i Tiranës.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se vendosja e fashës 800 kWh do të sjellë kursim të energjisë?×

Lajmi i fundit

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital

Sarandë/ Merr flakë një barake në fshatin Çukë, 57-vjeçari pëson djegie, në gjendje të rëndë në spital