Hygerta Meta rrëfen duke qeshur si vrau babanë: Më tha ku shko me atë armë, e qëllova 2 m larg

 

Hygerta Meta e arrestuar për bashkëpunim për vrasjen dhe groposjen e të atit Pëllumb Metës, para gjykatës është pyetur sesi i ka lindur mendimi për vrasjen. Shqiptarja.com sjell dëshminë e 19-vjeçares para togave të zeza, e cila ftohtësisht dhe duke qeshur, ka treguar sipas saj se është ajo që qëlloi babanë për vdekje në dhomën e ndenjës.

Gjyqtarja: Na thuaj si të lindi mendimi vrasjen dhe ku e gjete pistoletën?

‘Kur ai me tha do ju vras! Aq më fiksoi truri na e ka thënë edhe herë të tjera! Të enjten më tha do ju vras! Të shtunën e vrava! Më tha se i refuzova fejesën për herë të dyte dhe e disha që kishte armën. S’ishte hera e parë që kishte armë. Dhe e dija kur vinte nga puna dija çdo lëvizje e mendova për pasdite.

Mora armën, ai erdhi nga puna ishte duke pushuar ishte me kurriz i shtrirë. Mora armën në dhomën ngjitur ia tregova e pa armën dhe më tha ‘Ku shkon me atë gjë?’ E bëra t’i flisja përballë! Ai nuk u befasua dhe i thash çohu në këmbë! Ai tha? ‘Ik andej!’. Dhe unë e qëllova, dy metra larg tij. Ishim tek dhoma e ndenjës, isha unë që hyra në dhomën e gjumit dhe arma ishte te dhoma e gjumit të vëllait Hysenit.

Por ai nuk rrinte aty, unë e dija ku ndodhej armën se pastroja shtëpinë. Nuk ishte e fshehur. (Qesh ndërkohë)! Jam penduar tani, por nuk ka kthim pas.'- tha ajo.


Lajmi kryesor:

Ekzekutuan të atin, fëmijët ndryshojnë dëshminë në gjykatën e Durrësit! Hyseni: E vrau motra! Hygerta e pranon! 3 ditë para i kishte kërcënuar me vdekje (Video)


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Pas Koloseut, Katz poston Kullën Eifel: Stop Iranit para se të jetë shumë vonë

Pas Koloseut, Katz poston Kullën Eifel: Stop Iranit para se të jetë shumë vonë