I apasionuar pas natyrës, vlonjati sfidon temperaturat e ulëta dhe dallgët e larta, futet në det të lahet e i thur vargje (VIDEO)

Arben Abazaj është një njeri shumë i apasionuar pas natyrës.

Atë e do pa kushte, “në të mirë dhe në të keq”....që do të thotë temperaturat e ulëta dhe dallgët e larta, nuk e kanë penguar aspak që të kridhet në det.

Vlonjati është filmuar teksa lahet në det, të cilin i thur edhe disa vargje.

Mikut tim detit!
Mendove se u tremba?!
Mendove se s'do vija?!
C'ishin ato dallge që ngrite!?
C'ish ai gjëmim vetmie?!
Kush tha se paska fund,
u braktiska miqësia?!
Le te vijë e prap do shkojë.
Kush u trembka nga stuhia?!
Mendove se u tremba?!
Pandehe se s'do vija!?!

 

B.K./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Thirrjet për kursimin e energjisë elektrike, mendoni se zbusin pasojat e krizës energjetike?×

Lajmi i fundit

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)

Ja kush është autori 24-vjeçar i vrasjes në Sarandë (FOTO)