I arrestuari për drogë, Saimir Taullai e
rivaliteti me Baren e bandës së Lushnjës

I arrestuari për drogë, Saimir Taullai e<br />rivaliteti me Baren e bandës së Lushnjës
Saimir Taullai i arrestuar nga policia në Durrës për trafik të lëndëve narkotike nuk ka qenë i panjohur për drejtësinë shqiptare. Në arkivën e lajmeve për grupet e strukturuara kriminale janë të ruajtura edhe faktet të cilat e lidhin emrin e Saimir Taullaut, me një grup tepër të rrezikshëm krijuar në qytetin e Lushnjes dhe drejtuar nga Aldo Bare që në fillim të viteve ‘90.
 
Por Familja Taullai del në skenë si rivale e fortë e Aldo Bares në vitin 1997, pikërisht atëherë kur banda e Bares kishte rritur influencën e saj në këtë qytet.
 
Familja Taullai kishte në pronësi në atë kohë një pikë karburanti në Lushnjë dhe disa biznese të tjera.
 
Konflikti mes Tullait dhe Bares lindi pikërisht në momentin kur Bare kërkoi të rektrutonte në grupin e tij një prej djemve të kësaj familje, pikërisht Saimir Taullain, i cili në atë kohë kishte refuzuar.
 
Pas ketij momenti Bare nisi të vendosë gjoba për familjen Taullau dhe kërkoi largimin nga qyteti të Saimirit. Konflikti përfundoi me vrasjen e pronarit të karburantit një prej vallezerve te familjes Taullau.

Redaksia Online
(a.h/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Rama: BE të mendojë me shumë për financat drejt Ballkanit! 85 mln euro për energjinë? Lajm i mirë por ia morën bujqësisë

Rama: BE të mendojë me shumë për financat drejt Ballkanit! 85 mln euro për energjinë? Lajm i mirë por ia morën bujqësisë