Flet për Report Tv një prej shënjestrave të atentatit, Shaqir Tollja: Besmir Zeneli më ka rrahur mua dhe djalin, policia nuk bën asgjë, dyshoj se ka lidhje me shefin e komisariatit

Shaqir Tollja

Shaqir Tollja

Shaqir Tollja, ndaj të cilit u qëllua me armë zjarri, ka folur për Report Tv, ku thotë se Bezmir Zeneli i ka rrahur djalin 15-vjeçar dhe se pavarësisht denoncimit në polici nuk është bërë asgjë pasi dyshon që të ketë lidhje me shefin e komisariatit.

"Fabrikën e përpunimit të kromit nuk e ka familja ime, por kushërinjtë. Vetëm se kemi mbiemrin e njëjtë, Besmir Zeneli na sulmon më mënyrë të vazhdueshme. Në gusht ka qëlluar djalin tim 15 vjeç, në shtator më ka rrahur mua dhe tani tentoi të vrasë djalin tim 26 vjeç. Fabrika e ferro-kromit është aktualisht e mbyllur por më parë ka qenë në bashkëpronësi mes  Zenelit dhe kushërinjve të mi. Unë jam minator, nuk kam fabrikë! Zenelin e kam denoncuar në polici në gusht, por policia nuk ka marrë asnjë masë. Dyshojmë se ka lidhje me shefin e komisariatit. Ende nuk është arrestuar edhe pas ngjarjes së sotme"


Lajmi kryesor:

Bulqizë, atentat pas sherreve për fabrikën e Ferrokromit, shpëtojnë dy kushërinjtë/ Flet një prej shënjestrave: Autori më ka rrahur mua dhe djalin muaj më parë, dyshoj se atë e mbron shefi i komisariatit (EMRA+FOTO)


er.k./I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

Çmimet Ndërkombëtare të Muzikës Klasike /Sopranoja shqiptare Ermonela Jaho vlerësohet për “Albumin Rara”