I dënuar me 15 vite burg për tentativë vrasje, arrestohet 57-vjeçari në Korçë

I dënuar me 15 vite burg për tentativë vrasje, arrestohet 57-vjeçari në Korçë

Agron Osmanllari

KORÇË- Një 57-vjeçar i dënuar ne 15 vite burg për tentativë vrasje është arrestuar në Korçë. Bëhet fjalë për 57-vjeçarin, Agron Osmanllari, alias Osmani, alias Meka.

Ai rezulton i dënuar në vitin 2019 me 15 vjet burg, pasi ka tentuar të vrasë me armë zjarri në Bilisht Erion Çollakun. Për shkak të gjykimit të shkurtuar, dënimi i është ulur me 10 vite burg, ndërsa gjykata e ka shpallur fajtor për veprat penale “Vrasja me dashje”, mbetur në tentativë, dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”

Ngjarja ka ndodhur në 3 maj 2018 në qytetin e Bilishtit, ku ka mbetur i plagosur rëndë Erion Çollaku, pas një sherri në lokal. Agron Osmanllari ishte me mikun e tij Venetik Braho duke pirë alkool, dhe pas një sherri, Osmanllari ka qëlluar me armë Çollakun duke e lënë të plagosur dhe është larguar.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot

Në orët e pasdites pritet shtim i vranësirave... si parashikohet moti për sot