Ja kush është burri i dytë i 'mollës së sherrit' në Kavajë/ Denoncimi i Berishës: I dënuar për vrasje dhe pjesë e bandës kriminale

Ja kush është burri i dytë i 'mollës së sherrit' në Kavajë/ Denoncimi i Berishës: I dënuar për vrasje dhe pjesë e bandës kriminale

KAVAJË-Indrit Hyseni, bashkëshorti i dytë i Marsida Qatja, 30-vjeçarja e cila u bë "mollë sherri" për vdekjen e ish-dashnorit të saj dhe plagosjen e shokut të saj, efektivit të policisë, nuk është një person i panjohur në Kavajë, por edhe për drejtësinë shqiptare.

Aktualisht, ai ndodhet në burg në Gjermani, megjithatë, referuar një denoncimi që ka bërë ish-kryeministri Sali Berisha në 12 gusht të vitit 2015, thuhet se Hyseni është anëtar i një bande kriminale, i cili sapo kishte dalë nga burgu. Berisha shkruan se Indrit Hyseni ka vuajtur dënimin për vrasje me 16 vite burg, e ndërsa thotë së është pjesë e bandës së përbërë nga Artan Muça, i dënuar 18 vjet për vrasje në Itali, Emiljano Leka, i dënuar për vrasje si edhe Roland Xhihani, i arrestuar për përdhunim të një vajze nën kërcënimin e armës dhe flet për lidhje me ish-kryebashkiakun e Kavajës, Elvis Rroshi.

"A e dini se në Kavajeë policia është e tulatur dhe inegzistente pasi shefi komisariatit qëndron çdo ditë me bandën e Elvis Rroshit, Indrit Hyseni i sapo dalë nga burgu i dënuar për vrasje 16 vet, Artan Muça, i dënuar 18 vjet për vrasje në Itali, Emiljano Leka i dënuar për vrasje si edhe Roland Xhihani i arrestuar dje për përdhunim të një vajze nën kërcënimin e armës të cilët levizim me makinat e marr me qira nga Elvis Rroshi e banda e tij me logon e PS, këta janë persona që qëllojnë me armë në qytet e në rrethina shkojnë e i bejnë presion simpatizantëve të PD-së se do t'i vrasin, a e dini që policia nuk i kontrollon asnjëherë mjetet e tyre pasi janë nën urdhërat e Elvis Rroshit dhe Arberesh Vokshit që është shef komisariati hajdut e rrugac", shkruante Berisha në vitin 2015.

Marsida Qatja ishte "mollë e sherrit", ku për pasojë mbeti i vrarë ish-dashnori i saj, Dritan Haxhollin, (viktima) dhe shoku Bledar Toçi, (efektiv sigurie në burgje, autor i vrasjes). Ngjarja ndodhi në banesën e saj në Kavajë dhe shkak i sherrit ka qenë pikërisht se Haxholli, ish-dashnori nuk e kishte duruar faktin që 30-vjeçarja ndodhej në shtëpi me tre burra të tjerë. Ndërkohë, sipas burimeve për Report Tv, Marsida Qatja ishte nën hetim, pasi akuzohet se shiste bileta fiktive në agjencinë e udhëtimeve në pronësi të saj.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Aman: 11/10/2019 09:28

  Ky sala ka ik per lesh. Mos te ngjoj ngjarje se e kthen direkt politike

  Përgjigju
  • Trap: 11/10/2019 19:28

   Edhe ju gjithashtu. Po foli Sala ty te krruhet.

 • Firenzze IT: 10/10/2019 20:44

  Po ndiemi shume keq si qytetar po naturperiojm qytetin

  Përgjigju
  • Trap: 11/10/2019 19:29

   Ju qytetin te turperuar e keni qe kur zgjodhet dikur Rosh karin per kryetar bashkie.

 • Tironci: 10/10/2019 17:09

  Shkurt dava kurvash,dhe pushtash.

  Përgjigju
  • Edi: 15/10/2019 14:39

   Fatkeqesisht ky eshte realiteti shqiptar. Mendoj se kjo eshte vetem maja e aisbergut. Droga, sexi dhe mashtrimi eshte bashkeudhetare e kesaj bushtre qe del dhe ne ekran e ben Moral se gjoja e ngacmonin.

 • Sondazhi i ditës:

  Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Elvisi i rrëfen historinë e dhimbshme Oltës: Kam humbur babanë në det e la zemra, në gusht bën 8 vjet

Elvisi i rrëfen historinë e dhimbshme Oltës: Kam humbur babanë në det e la zemra, në gusht bën 8 vjet